Už na konci augusta sa dostaneme opäť do ďalekej galaxie, konkrétne na jej vonkajší okraj, kde budeme v koži pašeráčky Kay Vess preskúmavať rôzne planéty ako dobre známy Tatooine či Kijimu a Akimi. Spoločnosť jej bude robiť domáce zvieratko Nix, ktoré patrí k rase Merqaal a pomáhať bude najmä pri aktivácii vzdialených tlačidiel, odvádzaní pozornosti nepriateľov a aportovaní zbraní, či iných predmetov.

Kay bude taktiež oplývať rôznymi schopnosťami, ako nám tvorcovia ukázali v ochutnávke hrateľnosti počas prezentácie Ubisoft Forward. Videli sme napríklad infiltráciu základne Huttov, kde si pred samotnou akciou vieme označiť nepriateľov a objekty v prostredí ako miesto na šplhanie, ktorého bude v hre dosť a dokážeš sa vďaka nemu dostať k nepriateľom nepozorovane.

Koniec koncov Ubisoft je v týchto vodách ako doma, keďže majú dlhoročné skúsenosti so sériou Assassin´s Creed, ktoré vedia posunúť aj svojim ďalším štúdiám, vrátane Massive Entertainment. Keď príde k akcii môžeš sa spoľahnúť na starý dobrý blaster s rôznymi nábojmi, ako sú výbušné či šokové.

V hre budú aj rôzne minihry s páčením zámkov a hackovaním, no naznačená bola aj kartová hra Sabacc, ktorá patrí k neodmysliteľným súčastiam značky. Po otvorených priestranstvách sa budeme premávať najmä na klzáku, ktorý si budeš môcť kedykoľvek privolať, no zatiaľ nebolo potvrdené, či si ho budeme môcť aj upravovať podobne ako tomu bolo pri motorkách v Days Gone.

Ubisoft

Vo vesmíre zas vymeníme klzák za Traiblazer, vesmírne plavidlo, pomocou ktorého budeme cestovať medzi planétami, no chýbať nebudú ani intenzívne vesmírne naháňačky s TIE Fightermi. Dejovo je hra zasadená medzi Epizódu 5 a 6, kedy Impérium ovláda každý kus galaxie a podsvetie je na vzostupe. Hlavným záporákom bude Sliro, ktorý má vlastnú militantnú skupinu nazvanú Zerek Besh a môže sa spoľahnúť aj na podporu ostatných zločineckých rodov.

Jedinou šancou na vykúpenie Kay je zostaviť skupinu ľudí, s ktorými môže ulúpiť Slirovo bohatstvo a následne sa vykúpiť z nemilosti ostatných rodov. Celkový koncept, ako aj ukážky ktoré sme videli nasvedčujú tomu, že pôjde o vydarený kúsok a poteší aj fakt, že okrem nevydareného Avatar: Frontiers of Pandora a Sea of Thieves, ide po rokoch o úplne novú AAA značku od Ubisoftu, pri ktorej si môžu zlepšiť reputáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú