Sony si pre hráčov počas uplynulej noci prichystalo novú akciu State of Play, počas ktorej bolo oznámených viacero veľkých noviniek. K najdôležitejším patrí nová akčná hra Saros, za ktorou stoja tvorcovia veľkého PlayStation hitu Returnal. Hra vyjde na budúci rok a práve dostala prvý trailer.
V centre záhadné zatmenie slnka
Saros bude akčnou hrou z pohľadu tretej osoby, v ktorej sa hráč ocitne na nehostinnej planéte Carcosa, kde musieť zistiť viac o podivnom zatmení slnka. Hlavným hrdinom bude postava Arjun Devraj, ktorého stvárni herec Rahul Kohli. Britského umelca si diváci môžu pamätať z hororových sérií od Netflixu ako The Fall of the House of Usher či Midnight Mass.
Vývojári Housemarque chcú v novinke zúročiť všetky 30-ročné skúsenosti, pričom Saros sa bude najviac podobať na ich predchádzajúci oceňovaný hit Returnal. Aj v novej hre sa totiž hráč ocitne v časovej slučke a bude neustále zomierať, len aby pri každom ďalšom pokuse spoznával prostredie, nepriateľov a postupne získaval informácie o záhadnom svete.
Nadstavba úspešného hitu
Tvorcovia však avizujú viacero veľkých zmien oproti Returnal. Aj keď Saros obsahuje roguelike prvky (ak hráč zomrie, začína odznova), postup v hre bude o niečo zmierlivejší. Hráč si po smrti bude môcť nechať vylepšenia svojho vybavenia, takže každá smrť má zmysel a posunie ho o niečo ďalej.
Tešiť sa tiež môžeme na viacero NPC postáv, medzi ktorými podľa vývojárov nebudú chýbať ani známe tváre. Saros tak bude oproti Returnal interaktívnejší a nepôjde o osamelé dobrodružstvo. Koncept zmeny herného sveta po každej smrti však naďalej zostáva nezmenený.
To isté bude z veľkej časti platiť aj o hrateľnosti, ktorá bude obsahovať „bullet hell“ elementy. Znamená to, že hráč bude čeliť obrovskému množstvu projektilov, ktorým sa bude musieť uhýbať a kľúčom k úspechu bude pozornosť a dobre premyslený postup. Pripraviť sa teda treba na vysokú náročnosť, aj keď vďaka permanentným vylepšeniam pravdepodobne pôjde o prístupnejšiu hru ako Returnal.
Akčná novinka vyjde budúci rok exkluzívne na PlayStation 5, ďalšie informácie o hre tvorcovia sľubujú neskôr počas roka.
Čítajte viac z kategórie: Hry
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Epic Games oficiálne potvrdil Unreal Engine 6. Môže sa dotknúť aj nového Zaklínača

Legendárne české RPG hlási návrat: Warhorse oficiálne potvrdili vývoj nového Kingdom Come

Oficiálne potvrdené: Nové Kingdom Come príde oveľa skôr, než sme čakali

Ikonickú znelku Jamesa Bonda v 007 First Light nečakajte hneď. Tvorcovia vysvetľujú prečo

Pád herného giganta: Osem zásadných chýb, ktoré definitívne pochovali Destiny 2
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Ničí pečeň a ohrozuje mozog, aj jeden pohár denne môže stačiť. „Zdravšie“ verzie nápojov sú zradné, varuje gastroenterologička
PREMIUMAI agent ti môže niekoľkomesačnú prácu urobiť za 4 hodiny, tvrdí expert Martin Spano

Roky riešime cholesterol a prehliadame skutočný problém. Kardiológ odhaľuje, kde sa infarkt v tele naozaj začína

Tržby 1,5 miliardy eur za tri mesiace: CSG zbrojárskeho magnáta spúšťa v Dubnici novú strategickú fabriku

Z malej firmy vybudovali logistickú sieť po celom Slovensku: Denne prepravia stovky ton tovaru
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- EÚ chcela odpísať milovaný pohon Slovákov. Pohorela však na plnej čiare
- Slovensko sedí na geotermálnom poklade. Čína nám práve ukázala, ako ho využiť naplno
- Netflix má nový sci-fi hit od tvorcov Stranger Things. Herecká legenda prehovorila o návrate k Marvelu
- Nový vojnový film sa predvádza v plnej paráde. Dorazí už o pár dní, Slováci majú smolu
- Čína predstavila ďalšie luxusné SUV. Nový plug-in hybrid štartuje pod 17-tisíc eur
-
- EÚ chcela odpísať milovaný pohon Slovákov. Pohorela však na plnej čiare
- Na Netflix práve dorazilo hviezdne sci-fi. Malo byť hitom roka, stal sa opak
- Nový vojnový film sa predvádza v plnej paráde. Dorazí už o pár dní, Slováci majú smolu
- Čínsky hybrid s výkonom 424 koní a dojazdom 220 km pod 15 000 eur? Toto auto zvalcuje trh
- Vodič išiel cez obec 252 km/h. Pokutu nedostane, zachránila ho technológia radaru
-
- O toto išlo Rusom celý čas. Obsadili jedno z najväčších ložísk dôležitej suroviny v Európe
- Vodič išiel cez obec 252 km/h. Pokutu nedostane, zachránila ho technológia radaru
- Na Netflix práve dorazilo hviezdne sci-fi. Malo byť hitom roka, stal sa opak
- Slovensko má pod nohami energetický poklad, ale využíva z neho len zlomok. Expert to nazval národnou hanbou
- BYD prepisuje históriu: Nové SUV zvládlo 4 300 km vďaka batérii s 5-minútovým nabíjaním, príde aj do Európy
V africkom štáte začala epidémia jednej z najhorších chorôb sveta. Šíri sa rýchlejšie, než ju stíhajú zastaviť
„Nič podobné človek ešte nevidel,“ tvrdí vedec. 1800 metrov pod morom objavili zvláštne stvorenie
Mal poraziť Microsoft, ale čaká ho veľký pád. Ruský technologický gigant prepúšťa vo veľkom
Lietadlová doprava v Európe čaká podľa expertov zlom. Namiesto klasických strojov príde niečo iné
Zbrojenie pokračuje, Grécku kúpi vojnové fregaty talianskej výroby
Prvý astronaut z Hongkongu je vo vesmíre, jeden z členov posádky ostane rok v kozme
Veľká nádej pre milióny ľudí. Vedci našli kľúč k liečbe vážnej choroby v netradičnom živočíchovi
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Ničí pečeň a ohrozuje mozog, aj jeden pohár denne môže stačiť. „Zdravšie“ verzie nápojov sú zradné, varuje gastroenterologička
PREMIUMAI agent ti môže niekoľkomesačnú prácu urobiť za 4 hodiny, tvrdí expert Martin Spano

Roky riešime cholesterol a prehliadame skutočný problém. Kardiológ odhaľuje, kde sa infarkt v tele naozaj začína

Tržby 1,5 miliardy eur za tri mesiace: CSG zbrojárskeho magnáta spúšťa v Dubnici novú strategickú fabriku

