Medzi najvydarenejšie Apple produkty za posledné roky určite zaraďujeme aj bezdrôtové slúchadlá AirPods. Tie sa len pred pár dňami dočkali druhej generácie, jedným z ich problémov je však takmer neexistujúca možnosť opravy.

Primárnym dôvodom prečo viacero používateľov kritizuje novú generáciu je minimum vylepšení. V prípade dizajnu samotných slúchadiel nedošlo k žiadnym zmenám a za najvýraznejšiu novinku môžeme považovať výmenu čipu W1 za verziu s označením H1, čo zabezpečí rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie. Minimálna zmena prišla sa dotkla aj nabíjacieho púzdra, na ktorom pribudla dióda a umožňuje bezdrôtové nabíjanie cez štandard Qi.

Oprava a recyklovanie takmer nemožné

Okrem klasických porovnaní však The Verge prichádza s informáciou, v rámci ktorej si na porovnanie prvej a druhej generácie AirPods posvietil známy portál iFixit, ktorý sa špecializuje na opravu zariadení rôzneho druhu. Hlavným cieľom testu bolo predovšetkým rozobrať slúchadlá a zistiť možnosť ich opravy, separovania či porovnania komponentov.

Už podľa očakávania sa potvrdilo, že vo vnútri sa nachádza naozaj minimum zmien (zlepšila sa napríklad celková životnosť), no zaujímavejšie je však iné zistenie. iFixit aj napriek svojej odbornosti a skúsenosti slúchadlá nedokázal otvoriť bez trvalého poškodenia. V praxi to znamená, že neexistuje praktický spôsob, ako by sa dali slúchadlá opraviť.

Prečítajte si tiež!
Apple definitívne odpísal dlho očakávaný produkt

Podobný výsledok bol aj v predošlej verzii slúchadiel a v rámci opraviteľnosti či recyklácie dostali nové AirPods 0 bodov z 10. Pre porovnanie, iFixit sa v rovnakom teste zaoberal aj novými slúchadlami Samsung Galaxy Buds a tie dostali 6 bodov z 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom