Operačný systém iOS je jednou z najpoužívanejších platforiem vo svete smartfónov. Mnoho používateľov si doteraz myslelo, že pozná všetky funkcie a zákutia, ktoré tento systém obsahuje. Najnovšie odhalenie však dokazuje, že sa mýlili. Aplikácia Kalkulačky totiž obsahuje funkciu, o ktorej doteraz majitelia ani len netušili.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Každý z nás už iste zažil situáciu, kedy potreboval rýchlo vyrátať nejaké príklady a využil na to práve kalkulačku v smartfóne. Tá v operačnom systém iOS doteraz skrývala jedno veľké prekvapenie. Používatelia pri počítaní mazali celé číselné hodnoty. Aplikácia však umožňuje zmazať aj posledné zadané čísla. O tom ale majitelia iPhonov niekoľko rokov nevedeli a museli počítanie prostredníctvom kalkulačky mnohokrát opakovať.


Nenechaj si ujsť
Apple urobil historickú a riskantnú zmenu pre všetky iPhony a pravdepodobne si si to ani nevšimol

Pre zmazanie posledného zadaného čísla v tejto aplikácii stačí jednoducho prstom potiahnuť z ľavej alebo pravej strany obrazovky. Táto funkcia je v iOS dostupná už od verzie 4.0, ktorá vyšla približne v roku 2010. Pred dvomi týždňami ju ale odhalil používateľ na sociálnej sieti Twitter.

Po uverejnení sa strhla lavína a príspevok získal až 34 000 lajkov a zdieľalo ho viac ako 29 000 používateľov. Správy o tejto funkcii dokonca zabrali aj titulné strany časopisu USA Today. Zdá sa tak, že nie každú novú funkciu vo svojom operačnom systéme sa Apple rozhodol používateľom predstaviť. Aj z takejto obyčajnej vlastnosti sa tak môže za pár hodín stať virálny hit.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
7%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
27%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]