Apple začalo sprístupňovať novú aktualizáciu pre svoje iPhony a iPady. iOS 10.3 prináša okrem funkcie Find My AirPods a vylepšení asistentky Siri ešte jednu zásadnú zmenu, ktorú väčšina používateľov ani nepostrehne.

Jedná sa o prechod na nový systém súborov, ktorý Apple nazvalo Apple File System. Doteraz bežali všetky iPhony a iPady na zastaranom systéme súborov HFS+, ktorý bol vyvinutý ešte pred 30 rokmi. Tento krok sľubuje silné šifrovanie a plynulejší chod iPhonov a iPadov do budúcna. Po nainštalovaní aktualizácie môže dokonca používateľ spozorovať viac GB voľného úložného priestoru.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iOSzdroj fotografie: CNBC

Tieto vylepšenia síce znejú lákavo, no proces aktualizácie je trochu riskantný. Ak sa totiž niektoré súbory nepodarí previesť do nového Apple File System, môžu byť vymazané. Potešujúcou správou však je, že aktualizácia koluje už jeden deň a milióny používateľov nehlásia ohľadom aktualizácie žiadne problémy.

iOSzdroj fotografie: Idownloadblog

nenechaj si ujsť
Tento koncept uzamykacej obrazovky iOS by si mal Apple určite čo najskôr zobrať k srdcu!

Zdá sa, že zamestnanci Apple tak odviedli skvelú prácu. Vopred však upozorňujeme, že inštalácia aktualizácie môže trvať dlhšie z dôvodu zmeny systému súborov. Táto zmena je pre Apple významným míľnikom. Zamestnanci Googlu či Microsoftu si zrejme tiež nenechali ujsť, ako sa kalifornskému gigantovi tento update podaril. Nakoniec sa ale aktualizácia zaobišla bez fanfár a bežní používatelia zmenu ľahko prehliadli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom