Nokia už niekoľko rokov nepatrí medzi najdôležitejších výrobcov mobilov. Medzi najúspešnejšie kúsky nedávnej minulosti patrí znovuzrodená legenda, Nokia 3310 2017, ktorá v roku svojho vydania nastolila nečakaný trend v spoločnosti.

Nokia 3310 2017 je jednoduchým telefónom, ťažiacim nielen z ikonického označenia a s ním spojeného dizajnu, ale aj z extrémne nízkej cenovky. Takýto risk stavajúci na nostalgii sa HMD Global musel vyplatiť, keďže v nasledujúcich rokoch spoločnosť predstavila ďalšie, obdobne koncipované modely.

Nokia 8110 4G, Nokia 2720 Flip a Nokia 6300 4G sú rovnako, ako debutová reinkarnácia 3310 z roku 2017 modernejším prístupom k v technologickej komunite nesmierne úspešným telefónom spočiatku tisícročia. Portál GSMArena.com teraz upozorňuje o ďalšom zariadení v poradí, ktorý by sa takejto modernizácie mal dočkať.

Wikipédia

Podľa rôznych klebiet, HMD Global má aktuálne zálusk na neslávne známu Nokiu 3650. Tá sa v roku 2003 mnohým zapísala do pamäte síce efektnou, no nepraktickou klávesnicou.

Vytáčanie čísel, respektíve písanie SMS, prebiehalo šialene nepohodlným spôsobom, keďže tlačidlá boli umiestnené do kruhu. Podobne, ako všetky vtedajšie Nokie vyššej rady, aj 3650 bežala na Symbiane, podporovala pamäťové karty a jej pozadie zdobil VGA fotoaparát.

Stará Nokia 3310 vedľa novej z roku 2017 (Zdroj: Wikipédia)

Pre vybraných fanúšikov môžu byť tieto informácie sklamaním, keďže viacerí očakávali zmodernizovanie legendy Nokia N95. Zdroje blízke portálu Mobiltelefon.ru však naznačujú, že reinkarnáciu zažije jeden z najškaredších a najviac nepraktických telefónov dejín.

Pri pohľade na doterajšie takto orientované Nokie môžeme očakávať hutnú inšpiráciu vizuálom pôvodných zariadením, čo by mohlo znamenať, že ohavná a nepraktická klávesnica si hlavnú úlohu strihne aj pri modernom variante.

Nenechaj si ujsť
Slováci vycítili ďalšiu „biznis“ príležitosť. Pozvánky do Clubhouse predávajú na Bazoši

Telefón s trochou šťastia stihne vydanie ešte tento rok, kedy ho s veľkou pravdepodobnosťou bude opäť poháňať KaiOS. Rovnako ako Nokie vymenované vyššie môžeme očakávať podobne ustanovenú cenovku, balansujúcu na úrovni 100 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP