banner-redmi-4aNokia sa o pár mesiacov vráti späť na trh a bude sa snažiť dodávať zákazníkom rovnako dobré produkty ako pred rokmi. Ešte predtým však chce vyriešiť svoje nezhody s Apple, ktoré sa datujú už od roku 2009. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pred siedmimi rokmi sa začal súdny spor medzi dvoma vtedajšími velikánmi. Nokia v tom období žalovala Apple za porušovanie jej patentov, ktoré majú siahať už k iPhonu prvej generácie. Doteraz nebol spor uzavretý, no podľa nových správ by sa tak mohlo stať ešte do konca tohto roka. Nokia vyjadrila nedôveru voči Applu a žiada odškodné za svoje patenty. Podľa kalifornského giganta na to ale Nokia stratila možnosť, keď svoj biznis predala Microsoftu a zároveň tvrdí, že spolu s ďalšími spoločnosťami sa snaží fínsky výrobca iba získať prehnané sumy prostredníctvom súdnych sporov.

iphone-7-predaj
zdroj fotografie: Dgtle

Nokia teda znova podala podnet na súd, kvôli porušovaniu patentov, pretože Apple má vraj stále využívať jej inovácie vo svojich zariadeniach. Pred tromi rokmi sa Nokia zlúčila so Siemensom a v tomto roku odkúpila spoločnosť Alcatel-Lucent. S týmito spoločnosťami prišlo aj veľké duševné vlastníctvo, na základe ktorého bol podaný podnet na súd v Dusseldorfe, Mannheime, Mníchove a vo východnom Texase. Návrh zahŕňa porušovanie až 32 patentov, ktoré v sebe zahŕňajú technológie obrazoviek, antén, softvéru a mnohých ďalších súčastí.

TIP: Pripravovaná Nokia Z2 Plus so Snapdragonom 820 a 4 GB RAM prešla známym Geekbench testom

nokia-smartphone-1200x0zdroj fotografie: PhoneArena

Podľa Iikka Rahnastoa, riaditeľa patentového oddelenia Nokie, spoločnosť vytvorila mnoho výskumov a investícií, aby zlepšila technológie, ktoré má vo svojich zariadeniach používať aj Apple. Po rokoch neúspešných snáh o dohodu zbiera Nokia svoje sily a znova žaluje Apple. Ako vieme, súdne spory sa často príliš naťahujú, preto sa výsledok môžeme dozvedieť aj o niekoľko mesiacov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]