Spoločnosť Withings, ktorá sa doteraz zaoberala najmä produkciou fitness zariadení, čoskoro ukončí svoju činnosť. Predaj produktov však bude aj naďalej pokračovať, no tentokrát pod novým názvom. Withings má totižto prejsť pod spoločnosť Nokia. 

Nokia oznámila svoje plány na získanie spoločnosti Withings ešte v prvej polovici minulého roka. V júni roku 2016 bola dohoda za 180 miliónov eur definitívne uzavretá. Len pred niekoľkými dňami spoločnosť Withings prezradila, že sa na tlačovej konferencii počas výstavy MWC 2017 pripojí k Nokii. Podľa tvrdení spoločnosti budú všetky jej produkty aj naďalej v predaji po zmene názvu, no najskôr až v lete tohto roka. Zmena názvu sa dotkne okrem nositeľných fitness zariadení aj ďalších produktov.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Áno, dočkali sme sa! Nokia 3310 je oficiálne späť

Medzi nimi nájdeme merače krvného tlaku, teplomery, domáce kamery a mnoho ďalších. Na túto tému sa vyjadril aj Cedric Hutchings, viceprezident Nokie pre oddelenie „Digitálneho zdravia“:

Nokia je svetovo známou značkou, ktorá je spájaná s novými inováciami, konektivitou a skvelým dizajnom. Spoločnosť Withings prechádza pod Nokiu z toho dôvodu, že obe firmy zdieľajú víziu na inšpirovanie jednotlivca, aby začal pracovať na svojom zdraví. S novou značkou môžeme ovplyvniť ďalších ľudí a pomôcť im zlepšovať ich zdravie.

Nové správy tiež prezrádzajú plány na vylepšenie aplikácie Withings, ktorej názov sa zmení na „Nokia Health Mate“. Spolu s touto zmenou prídu aj rôzne inovácie.

zdroj fotografie: Android Authority

Tie umožnia používateľom do aplikácie jednoduchšie pridať nové fitness zariadenia od Nokie. K ďalším zmenám pribudnú aj nové programy pre hĺbkový tréning. S ním budú môcť používatelia vyskúšať svoju vôľu v špeciálnom 8-týždňovom programe. Ten im pomôže zlepšiť ich zdravie a zároveň si môžu stanoviť nové ciele v oblasti fitness cvičení. Dosiahnuté úspechy bude možné zdieľať s rodinnými príslušníkmi. Podľa doterajších informácií bude nová aplikácia dostupná v rovnakom čase, kedy dôjde k premenovaniu spoločnosti Withings.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom