Teraz čítate
Nokia potvrdila predstavenie vlajkovej lode so Snapdragonom 835

banner-pixel
Tohtoročné MWC v Barcelone sa nezadržateľne blíži a s ním aj predstavenie prvej vlajkovej lode s Androidom od Nokie. Aj keď o jej názve sa zatiaľ špekuluje, jeden z najdôležitejších parametrov novinky bol teraz oficiálne potvrdený.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Možno nechtiac, no stalo sa. Čínska pobočka Nokie pri odpovedi fanúšikom na svojej oficiálnej Weibo stránke prezradila, že ďalšie zariadenie z ich produkcie bude vybavené najnovším vlajkovým čipsetom od amerického Qualcommu. Nokia taktiež prezradila, že na novinke už nejakú dobu pracuje a na trh príde tento rok. Spoločnosť sa síce nezmienila o presnom type procesora, no je zrejmé, že pôjde práve o Snapdragon 835. Fínska spoločnosť už dávnejšie potvrdila, že nové smartfóny ukáže na blížiacom sa veľtrhu MWC 2017, ktorý štartuje už koncom februára. Mnoho fanúšikov je teda v očakávaní, že Nokia tu ukáže aj svoju pravú vlajkovú loď minimálne pre prvú polovicu roka 2017.

sharp-Aquos Xx3-nokia-p1

Nokia P1 má byť dizajnovo podobná smartfónu Sharp Aquos Xx3

zdroj fotografie: Sharp

Nadchádzajúca vlajková loď má niesť názov Nokia P1 a okrem výkonného procesora príde aj s ďalšou zaujímavou výbavou. Chýbať nemá 6 GB RAM pamäť, 128 GB / 256 GB úložisko, 22,6 MPx hlavný fotoaparát s prestížnou Carl Zeiss certifikáciou či 3500 mAh batéria. Hardvér očakávaného čínsko-fínskeho smartfónu bude dopĺňať aj AMOLED displej v dvoch veľkostných verziách a operačný systém Android 7.0 Nougat. Odhadovaná cenovka tohto hardvéru v tele Nokia smartfónu je pomerne vysoká, no nechajme sa prekvapiť, čo si Nokia pre nás prichystala.

Nokia-Weibo-Snapdragon-835-Jan-2017
zdroj fotografie: Nokia Power User

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
  • lukino86

    mohli by znovu vrátiť xenónovy blesk keď ich mali na symbianoch mal som n82 a ta na tu dobu mala taký blesk ze ani teraz sa tomu žiadny fon nevyrovna mali by opat nejaké inovácie drzim im palce ci budu robiť opäť kvalitné foni uvidíme

  • Spout

    Dizajn slabý funkčnosť okrajov nulová…