Nokia D1C: 13,8-palcový tablet s Androidom 7.0 Nougat sa objavil v benchmarku

banner-redmi-proNokia bola kedysi fínskym velikánom, ktorého zrazil na kolená Microsoft. Po dlhej dobe sa značka vracia na trh a pripravuje nielen smartfóny, ale aj tablet. Dokáže si však opäť získať fanúšikov na svoju stranu alebo len rýchlo zapadne do davu? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už dávnejšie sme vás informovali o návrate spoločnosti Nokia. Do konca roka by sme mali vidieť nové smartfóny a možno aj tablet. Tentokrát ich však už nebude poháňať Windows, ale operačný systém Android. Práve tablet Nokia D1C sa objavil v známom benchmarku GFXBench. Ten nám poskytol detailnejšie informácie. Tablet je osadený veľkým 13,8″ displejom s FullHD rozlíšením. Dobrou správou je aj prítomnosť najnovšieho Androidu 7.0 Nougat. Benchmark ďalej potvrdil už predtým uniknuté informácie o procesore.

nokia_d1c_gfxbench

Tablet bude v sebe pravdepodobne ukrývať procesor Snapdragon 430, ktorý ponúka štyri jadrá s maximálnou frekvenciou 1,4 GHz a grafický akcelerátor Adreno 505. Čo sa pamätí týka, RAM pamäť sa vyšplhala na kapacitu 3 GB, kým interné úložisko na 16 GB, z ktorých je však dostupných len 9 GB. Je však možné, že vo finále uvidíme aj 32 GB verziu. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 16 MPx a nahráva FullHD video. Predná 8 MPx selfie kamera taktiež disponuje podporou záznamu FullHD videa. Nokia D1C naviac disponuje aj slotom na SIM karty a nebudete tak viazaný len na dostupnosť WiFi pripojenia.

O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.