Nokia najíma bývalého CEO spoločnosti Rovio

banner-zuk-z2-fixedÚspešná fínska značka Nokia. No kto by nevlastnil aspoň jeden telefón tejto spoločnosti? Svetová jednotka na trhu, ktorú zložila vlastná tvrdohlavosť a trocha pomoci aj od Microsoftu. Nokia to však ešte všetko nezavrhla a plánuje si znova nájsť srdcia skalných fanúšikov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pomôcť by jej k tomu mal bývalý CEO spoločnosti Rovio, Pekka Rantala. Rovio je taktiež fínska spoločnosť, ktorá dieru do sveta spravila so svojím úspešným titulom Angry Birds. Pekka dostal miesto šéfa marketingu a pracovať bude opäť pre fínsku spoločnosť HMD Global, ktorá má v pláne oživiť značku Nokia. Pán Rantala v spoločnosti Nokia už pracoval, a to od roku 1994 až do roku 2011. Zostáva otázne, ako sa podarí Nokiu opäť uviesť na trh. Známe však je, že spoločnosti HMD Global by pri tom mala pomôcť FIH Mobile, dcérska spoločnosť Foxconnu, ktorá zabezpečí výrobu nových smarfónov od Nokie.

Nokia XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia_01

TIP: Nokia je späť v plnej sile! Spoločnosť pripravuje nadupané smartfóny

Spoločnosť síce nezverejnila, kedy budú nové smartfóny dostupné, no CEO spoločností Shangai Bell a Nokia Networks China, pán Mike Wang, v rozhovore prezradil, že novinky od Nokie budú pravdepodobne na trhu už v štvrtom kvartály tohto roka. Predchádzajúce informácie prezrádzajú vývoj dvoch modelov. Jeden z nich by mal ponúknuť menší, 5,2″ AMOLED displej, kým druhý bude osadený panelom s uhlopriečkou 5,5″.  Oba panely ponúknu jemné 2K rozlíšenie.

Pekka-Rantala

Pekka Rantala v spoločnosti Rovio

Smartfóny by mal pohánať Snapdragon 820, no je tu taká možnosť, že bude ešte vymenený za novší model. Ponúkať by mohli aj IP68 certifikáciu a Android 7.0 Nougat s vlastnou nadstavbou Nokie. Predpokladaná cena je odhadovaná na 401 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.