Na jednu výbornú vlastnosť bývalých, takzvaných „hlúpych“ telefónov, nikdy nezabudneme. Medzi dnešnými smartfónmi nájdeme len zopár odolných modelov, kým pred viac ako desiatimi rokmi boli odolné takmer všetky.

V pamäti nám navždy ostane legendárna Nokia 3310, ktorá je považovaná za jeden z najlepšie predávaných a najodolnejších telefónov v histórii. Tento historický kúsok si našiel cestu aj k bývalému vojakovi Daveovi Mitchellovi. Jeho Nokia 3310 bola kúpená v roku 2000 a už 17 rokov mu bezproblémovo slúži. Kým väčšina ľudí už dávno prešla k dotykovým smartfónom, niektorí nedajú dopustiť na starú dobrú klasiku. Dave sa s 3310-kou pohyboval vo vojnových oblastiach v Iraku a Afganistane, prežila mnoho škaredých pádov a dokonca aj pobyt v práčke.

nokia 3310zdroj fotografie: Caters

„Zakaždým som ju len vyčistil, vysušil a fungovala ďalej“, tvrdí bývalý vojak. S fungovaním  svojho klenotu je absolútne spokojný a žiadne funkcie z dnešných smartfónov mu nechýbajú. „Na fotenie mám fotoaparát a selfie nepotrebujem. Som veľmi šťastný s tým, čo mám. Prečo by som ju mal niekedy meniť?“ Chváli aj výdrž batérie, ktorá činí približne 10 dní.
nokia 3310
zdroj fotografie: Caters

Keď po 29 rokoch opustil armádu, svoj telefón odložil do šuplíka a zabudol naň. Spôsobil tým aj trápenie pre svoju rodinu, ktorá ho nemohla kontaktovať. Vďaka svojmu pôsobeniu v armáde sa naučil výborne plánovať dni, takže svoj čas vedel využiť inak a žiadne technológie k tomu nepotreboval. „Nebolo nikomu potrebné hovoriť, kde som celý čas bol.

Nenechaj si ujsť
Parádny koncept Nokie P1 zobrazuje prémiový dizajn

nokia 3310
zdroj fotografie: Caters

Myslím si, že som dosť vynaliezavý a aj keby som mal autonehodu, situáciu by som zvládol bez volania o pomoc.“ Jeho syn mu aj ponúkal upgrade za jeho Nokiu 3310, no on ponuku rázne odmietol. Nedostupnosť internetu mu prináša pocit slobody a nechce byť tým typom človeka, ktorý je neustále na mobile.

Nokia 3310zdroj fotografie: Dribbble

Avšak niekedy, keď príde voľná chvíľa, rád si zahrá legendárnu hru Snake. Telefón momentálne platí len kvôli dcére, ktorá mu raz za čas zavolá. Smartfóny sa kvôli krehkej konštrukcii, veľkým displejom a takzvaným „kazítkam“ stali zariadeniami, ktoré je potrebné meniť približne raz za tri roky. Používaš v dnešnej dobe klasický telefón aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom