Príchod Nokie do sveta smartfónov sa začal ešte v januári tohto roka, keď spoločnosť predstavila model „6“. Ďalším veľkým krokom vpred bude predstavenie novej vlajkovej lodi. 

Nokia 6 však určite nie je jediným smartfónom spoločnosti, ktorý tento rok strhne na seba pozornosť. Už na výstave MWC 2017 budeme môcť vraj vidieť aj novú vlajkovú loď, ktorá má podľa posledných informácií priniesť špičkový hardvér. Okrem nej však má spoločnosť v pláne obnoviť smartfóny N-série. Prvý takýto model zrejme uvidíme už o pár týždňov na spomínanej výstave v Barcelone. Tieto informácie podporuje aj nedávna registrácia ochrannej známky na patentovom úrade v Číne.

Nokia Nzdroj fotografie: Phandroid

Nenechaj si ujsť
Špičková Nokia 8 na nových fotografiách. Z jej výbavy ti padne sánka

To naznačuje, že sa „fínska“ spoločnosť snaží o obnovenie známej série smartfónov spred niekoľkých rokov. O prvom modeli však nie sú známe takmer žiadne informácie, no podľa doterajších tvrdení prinesie nová Nokia N-série procesor Snapdragon 6. generácie. Cieľom výrobcu je vyprodukovať až pol milióna kusov. To, či sa plán naplní a staro-nová séria „N“ bude úspešná, ukáže až čas. Zatiaľ nás necháva fínsky výrobca napätí a my si tak musíme počkať, čo nám dlho očakávaný veľtrh MWC prinesie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom