Veľtrh MWC 2017 v Barcelone je takmer za dverami a my budeme svedkami predstavenia mnohých skvelých noviniek. K svetoznámym výrobcov sa v tomto roku pripojí aj znovuzrodená Nokia, ktorá pod vedením spoločnosti HMD predstaví svoju vlajkovú loď. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predstavenie novej vlajkovej lodi od Nokie je naplánované na 26. február, čo je deň, kedy sa začne práve najväčšia výstava nových smartfónov. Pri tejto príležitosti chce „nováčik“ predstaviť svoj model 8. Toto označenie sa však ešte môže pozmeniť na model P1. Prototyp Nokie 8 (P1) sa však už teraz ukazuje na reálnej fotografii. Na prvý pohľad je jasné, že novinka ponesie vo svojej výbave procesor Snapdragon 835. Koniec koncov pôjde predsa o vlajkovú loď a tá si pri svojej premiére rozhodne nechce pokaziť povesť. Z reálnej fotografie ďalej môžeš vidieť aj tenký rámik konštrukcie, čo môže značiť tenký profil celého smartfónu.

zdroj fotografie: MyDrivers

Stále však ide iba o prototyp, a preto sa rozmery konštrukcie, rovnako ako použité materiály ešte môžu zmeniť. Čo sa hardvéru týka, tak nová Nokia prinesie okrem špičkového procesora aj obrovskú pamäť RAM o veľkosti až 6 GB. Chýbať nebude ani veľké úložisko pre osobné súbory. Podľa posledných správ sa hovorí až o 128 GB kapacite. Na prednej strane umiestni výrobca obrazovku s 2K rozlíšením. Na nej bude priam zážitok prezerať fotografie vytvorené ešte lepším fotoaparátom. Ten sa má vďaka rozlíšeniu 22,3 MPx a optike Carl Zeiss postarať o tie najkvalitnejšie fotografie možno v celom segmente smartfónov.

Nokia 8
zdroj fotografie: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Parádny koncept Nokie P1 zobrazuje prémiový dizajn

Nokia sa tak zatiaľ môže pýšiť len jedným novým smartfónom, ktorý vo svojom vnútri taktiež nesie procesor od Qualcommu, no jedná sa len o Snapdragon 430. Táto novinka predstavená začiatkom roka sa už predáva v domovskej Číne za cenu približne 232 €, čo nie je práve najmenej za smartfón nižšej triedy. V prípade, že sa výrobca skutočne rozhodne svoj nový model vybaviť minimálne podobnou výbavou, tak by mohla nová 8-čka konkurencii poriadne „zavariť“.

Nokia 8

zdroj fotografií: MyDrivers

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
30%
Páči sa mi to
39%
Chcem to
6%
Mám to
12%
Nepáči sa mi to
12%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]