banner-redmi-4aNa návrat legendárneho fínskeho výrobcu sa dlho čakalo. S novým rokom sa Nokia plánuje vrátiť do segmentu smartfónov, v ktorom má predstaviť až 7 nových kúskov. Postupne internetom kolujú informácie o možných špecifikáciách niektorých z nich. 

Pred pár týždňami unikla na internet fotografia prednej steny modelu E1 a neskôr boli dostupné aj náčrty, no špecifikácie zatiaľ neboli známe. Medzičasom nejaký smartfón už dostal v Číne 3C certifikáciu, čo by mohlo naznačovať, že sa jedná o spomínanú E1-ku. Doteraz sa o tejto novinke veľa nevedelo, avšak, dnes sa na svetlo sveta dostali prvé hardvérové parametre, ktorými môže smartfón pri predstavení disponovať. Predná strana bude obsahovať displej s uhlopriečkou 5,2-5,3″ a HD rozlíšením.

nokia-d1c-fotozdroj fotografie: Nokia Power User

Na pozícií procesora sa udomácni Snapdragon 425, ktorý prinesie aj grafický akcelerátor Adreno 308. Operačná pamäť RAM dosiahne veľkosť 2 GB a vnútorné úložisko 16 GB. Hlavný fotoaparát bude operovať s 13 MPx rozlíšením, zatiaľ čo selfie snímač na prednej strane ponúkne 5 MPx rozlíšenie. Všetky doterajšie informácie naznačujú tomu, že pôjde o smartfón nižšej triedy, ktorý vzhľadom na výbavu môže prísť na trh s pomerne nízkou cenovkou .

Náčrt Nokie D1C mid-rangezdroj fotografie: Gizmochina

TIP: V druhom a treťom kvartáli 2017 sa dočkáme najmenej štyroch Nokia smartfónov

Dobrou správou je tiež prítomnosť Androidu 7.0 Nougat. Zatiaľ nie je presne stanovený dátum predstavenia, no mohlo by sa tak stať už na výstave MWC 2017. A možno nás „nováčik“ prekvapí a nepredstaví iba smartfóny, pretože už bolo potvrdené, že spolu s HMD pracuje aj na nových tabletoch. Sme teda veľmi zvedaví, aké zariadenia nám v tomto roku Nokia prinesie a či bude jej návrat taký veľkolepý ako sa predpokladalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom