banner-nubia-z11
Nokia nezaháľa a pripravuje viacero modelov, ktorými sa predstaví už budúci rok v čo najlepšom svetle, aby pomaly zapadla medzi ostatných výrobcov smartfónov. Tentokrát nám fotografie a náčrty približujú presnejšiu podobu nového smartfónu s označením D1C. 

Fínska spoločnosť si po pozastavení výroby, ktorú predala Microsoftu, dala dlhšiu pauzu, no plánuje veľký návrat späť, o čom svedčia aj stále nové informácie o pripravovaných budúcoročných zariadeniach. Najnovšie správy nám dávajú náhľad na podobu chystaného modelu D1C, ktorý má podľa všetkého prísť až v dvoch verziách. Jednou bude klasický zástupca strednej triedy, zatiaľ čo druhý z dvojice bude svojou výbavou siahať vo výšin, k high-end zariadeniam.

nokia-d1c-foto

Predný panel Nokie D1C, model strednej triedy

zdroj fotografie: PhoneArena

Oba modely budú mať už pri predstavení predinštalovaný nový operačný systém Android 7.0 Nougat. Na verejnosť sa dostala zatiaľ len fotografia „slabšieho“ modelu z dvojice, ktorý má prísť s procesorom rady Snapdragon 600. S ním bude spolupracovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB a vnútorné úložisko dostane kapacitu 64 GB. Okrem fotografie sú k dispozícií aj náčrty noviniek, medzi ktorými môžeme vidieť iba malé rozdiely. Najpodstatnejším z nich je však snímač odtlačkov prstov umiestnený pod displejom výkonnejšieho modelu.

zdroj fotografií: PhoneArena

TIP: Prvý budúcoročný Android smartfón od legendárnej Nokie má stáť menej ako 150 €

Dvojica dostane obrazovky s rozlíšením FullHD, no rozdiel bude v uhlopriečkach. Zástupca strednej triedy príde s 5,2″ displejom a jeho silnejší brat dostane 5,5″ zobrazovací panel. Novinky v podaní Nokie prídu na svet už budúci mesiac na CES 2017 v Las Vegas.

zdroj fotografií: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom