banner-mate-9Veľký návrat legendárnej Nokie je momentálne často diskutovanou témou, i keď je to stále otázka niekoľkých mesiacov. Nokia však dnes podnikla ďalší krok, vďaka ktorému je návrat na smartfónový trh ešte bližšie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ide o formalizáciu licenčnej zmluvy so spoločnosťou HMD Global. Táto fínska spoločnosť sa odteraz stáva novým domovom pre smartfóny značky Nokia a licenčná dohoda potrvá minimálne 10 rokov. Na svojej stránke spustila novú sekciu telefónov, kde sa tiež spomína návrat v roku 2017. Po dlhej dobe neúspechov pod krídlami Microsoftu budú Lumia smartfóny nahradené modelmi s Androidom.

Microsoft Lumia 950 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia-smartphone-1200x0

Lumie neboli obľúbené práve kvôli operačnému systému Windows Phone/Mobile a s Androidom by mala mať Nokia oveľa, ale oveľa vyššie šance. Android však pre výrobcu nie je žiadna novinka, keďže s ním už nejaký čas experimentuje. Dobrým príkladom je napríklad tablet Nokia N1, ktorý sa považuje za takmer dokonalý klon iPadu Mini.

TIP: Veľkolepý návrat Nokie! Vlajková loď príde s QHD rozlíšením displeja a kvalitnou optikou Carl Zeiss

Tablet Nokia N1

Tablet Nokia N1

Ostáva nám už len čakať do prvej polovice budúceho roka, kedy by mali prvé smartfóny uzrieť svetlo sveta. Bude tiež zaujímavé sledovať, ako sa bude novinkám dariť voči konkurencii od Apple, Googlu či Samsungu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
67%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.