Veľkolepý comeback značky Nokia sa pomaly začína rozbiehať spolu so začiatkom celosvetových predajov nových zariadení. Fínska spoločnosť v spolupráci s HMD Global však ešte stále nevytiahla svoje najväčšie eso z rukáva – tohtoročnú vlajkovú loď. 

Pred pár týždňami sme ale mohli vidieť prekrásne fotografie Nokie 9, ktoré zanechali celý technologický svet v nemom úžase. Teraz si však predstav, ako by mohol vyzerať tento dizajn na plnohodnotnom videu s funkčným zariadením. No tak tento náš maličký sen sa podarilo splniť skupine autorov, ktorých veľmi dobre poznáme pod YouTube kanálom Concept Creator. Na videu je smartfón predvedený príkladne a mnohým tak prináša pohľad na vytúžené zariadenie, ktoré by sme chceli od Nokie vidieť.

Nokia 9zdroj fotografie: PhoneDesigner

Dominantným prvkom je najmä displej s naozaj minimálnymi rámikmi či vertikálne umiestnený duálny fotoaparát. Audiofilov zas potešia špičkové stereo reproduktory na prednej strane. Vzhľadom na dizajn a doteraz známe špecifikácie Nokie 9 sa už tešíme na oficiálne predstavenie, ktoré by sa mohlo konať počas letných mesiacov. Vlastnosti ako Snapdragon 835, 6 GB RAM či práve podobný dizajn ako vidíš vo videu ťahajú fanúšikov späť k stratenej sláve tejto ikonickej fínskej značky.

Avšak, dosť bolo zbytočných slov a ty si už naplno vychutnaj toto majstrovské dielo, ktoré nejednému poprednému konštruktérovi ukáže, ako sa majú navrhovať smartfóny v roku 2017. Kúpil by si si takúto vlajkovú loď Nokie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom