Nebolo to až tak dávno, kedy celý technologický svet ležal priamo pri nohách fínskemu výrobcovi telefónov s názvom Nokia. Po nešťastných rozhodnutiach vrchných predstaviteľov si na malú chvíľu musel aj ten najväčší fanúšik tejto stále veľmi obľúbenej spoločnosti dať od jej výrobkov pauzu.

Táto prestávka vo výrobe nových zariadení však dlho netrvala a len pár mesiacov dozadu zažila Nokia zmŕtvychvstanie, o ktoré sa pričinia ďalšia spoločnosť s názvom HMD Global. Aby tých zmien u kedysi najpopulárnejšej technologickej spoločnosti sveta nebolo málo, po ukončení spolupráce s Microsoftom sa spolieha Nokia výhradne na mobilný operačný systém Android. Po skutočne ohromnom come-backu tak tento výrobca predstavil hneď tri nesmierne lákavé smartfóny, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a našťastie sa oficiálne predávajú aj v Európe.

Nokia 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nokiazdroj fotografie: Facebook/Phone Designer

Napriek tomu, že sú tieto zariadenia pomerne úspešné a ponúkajú slušnú výbavu, však nejde o žiadne high-endy. Na skutočnú vlajkovú loď Nokie s nekompromisnou porciou výkonu totižto stále čakáme. Toto čakanie si môžeme spríjemniť najnovším prepracovaným konceptom pripravovaného vlajkového modelu, ktorý ponesie označenie Nokia 9. Samotný koncept tohto zariadenia pritom vôbec nemusí byť ďaleko od jeho reálnej podoby, nakoľko sa opiera o doposiaľ známe informácie. Po dizajnovej stránke je taktiež zhotovený v jednotnom štýle, s akým prišla už spomínaná menej výkonná trojica modelov.

zdroj fotografie: Facebook/Phone Designer

Nenechaj si ujsť
Vlajková loď Nokie pozná svoju predbežnú cenu! Aká je v porovnaní so Samsungom či Apple?

Predná strana Nokie 9 by podľa tohto konceptu mala dostať 5,5-palcový bezrámikový displej s pomerom strán 2:1. Nad týmto panelom figuruje predná selfie kamera a hlasný reproduktor, pričom rovnaký sa nachádza aj pod ním. Ovládacie tlačidlá sa z dôvodu zmenšenia rozmerov spodnej brady dostali priamo na displej. Zadná strana je azda najviac inšpirovaná menej vybaveným súrodencom s názvom Nokia 6. Až na stredový panel s duálnym fotoaparátom a dvojitým LED bleskom je celá plocha pokrytá kvalitným hliníkom. Pod ním sa má v 6,2 mm hrubom tele skrývať procesor Snapdragon 835, ktorý majú dopĺňať zatiaľ neznáme komponenty.

zdroj fotografií: Facebook/Phone Designer

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom