O pripravovanej Nokii 9 sa hovorí už viac než rok a pol. Medzitým sa stihli obmeniť takmer všetky špecifikácie a zmeny sa dočkal aj dizajn smartfónu. Ide tak o akéhosi ducha, o ktorom sa neustále hovorí, no nikto ho nikdy nevidel. 

Len pre niekoľkými dňami sme ti priniesli článok o pripravovanej Nokii 9, ktorej príchod možno očakávať v budúcom roku. Doteraz sa o rôznych parametroch len špekulovalo a akékoľvek bližšie informácie neboli k dispozícii. Informácie z certifikačného úradu však pôsobili dôveryhodne a zdalo sa, že Nokia 9 je hotovou vecou.

Iná než doteraz

Karty však zamiešal známy Evan Blass, ktorý má talent na to, že vie získať informácie o budúcich modeloch skôr, než ich predstaví samotná spoločnosť verejnosti. Na svojom Twitteri najnovšie publikoval fotografiu, ktorá zobrazuje smartfón Nokia 9 PureView. Ako môžeš vidieť, dizajn sa z doterajších únikov výrazne odlišuje, čo však môže znamenať, že bude predstavených viacero variant, alebo niektorí z nich bude patriť inému modelovému radu.

Prvý pohľad každého hneď zavedie na zadnú stranu, ktorá obsahuje až päť fotoaparátov, čo vyzerá dosť čudne a neusporiadane. Síce podpis Zeiss je zárukou kvality, no toto je už relatívne nad čiarou. Všimnúť si môžeš aj nápis Android One čo značí, že smartfón príde s najnovším Androidom a podobne ako aj ostatné modely Nokia, tak aj tento bude súčasťou programu spoločnosti Google a budú mu zaručené dostatočne dlhé aktualizácie a to vždy medzi prvými.

Ďalej možno vidieť zobrazenie odtlačku na displeji, čo značí prítomnosť snímača odtlačkov prstov priamo v displeji. Samotný displej by mal mať veľkosť 5,9″ a pomer strán 18:9. Výkon zabezpečí procesor Snapdragon 845, spoločne so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Nokia 9 PureView bude najväčšou pravdepodobnosťou predstavená už na CES 2019 v Las Vegas, ktoré sa koná od 8. do 11. januára. Až tam sa konečne dozvieme, ktoré z týchto fám boli skutočné a ako bude Nokia nakoniec vyzerať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom