Znovuzrodená Nokia nám od začiatku tohto roka stihla ukázať niekoľko noviniek, ktorými si chce opäť získať priazeň fanúšikov. Okrem dostupnejší modelov nižšej a strednej triedy bol odhalený aj prémiový kúsok – Nokia 8. V budúcom roku spoznáme novú vlajkovú loď Nokiu 9, ktorá teraz prešla certifikáciou a prezrádza svoje detailnejšie parametre.

Príchod novej Nokie 9 môžeme očakávať už začiatkom budúceho roka, do ktorého nám ostáva už iba niekoľko týždňov. Ďalšie obdobie svojho pôsobenia tak Nokia pod vedením HMD Global začne vo veľkom a predstaví svoju doteraz najlepšiu vlajkovú loď. O výbave sme toho mnoho doteraz nepočuli, no jedno bolo jasné – pôjde o plnokrvný smartfón z prémiového segmentu. Bližšie informácie ohľadne hardvéru nám teraz poskytla certifikácia FCC, ktorú Nokia 9 prednedávnom absolvovala.

Výbava pravej vlajkovej lode

Zariadenie s kódovým číslom TA-1005 a prezývkou „Avatar“ dostane skutočne špičkový hardvér, ale aj najnovší softvér v podobe operačného systému Android 8.0 Oreo. Ten bude možné ovládať prostredníctvom 5,5″ OLED displeja, ktorého výroba prebieha pod záštitou kórejského LG. Pocit nadštandardu získa používateľ aj vďaka veľkému úložnému priestoru o kapacite až 128 GB.

Zobraziť celú galériu (3)
MobySmartCat/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nokia 7 je najlepším smartfónom strednej triedy. Musíš ju určite spoznať

Čo sa procesora týka, tak Nokia v prípade novej 9-ky staví na aktuálny Snapdragon 835. Jeho novší nástupca s číslom 845 sa zatiaľ nedostal do sériovej výroby a keď sa tak stane, je veľmi pravdepodobné, že si prvé dodávky pre seba rezervuje Samsung. Ten ich využije vo svojich modeloch Galaxy S9 a S9+. Odhliadnuc od toho, Nokia 9 so Snapdragonom 835 bude stále poriadne nadupaným smartfónom a o jeho napájanie sa postará slušná 3250 mAh batéria.

Samozrejme výrobca nezabudol svojej nadchádzajúcej vlajkovej lodi darovať aj kvalitný duálny fotoaparát. Ten prinesie dva snímače s rozlíšením 12 a 13 MPx, pričom prednú stenu zariadenia obsadí selfie fotoaparát s 5 MPx rozlíšením. O dizajnovej stránke Nokie 9 zatiaľ neboli zverejnené žiadne oficiálne informácie, no tie sa môžu objaviť krátko pred oficiálnou premiérou. Výrobca však rozhodne zarúbe vysoko a tejto novinke poskytne prémiové spracovanie hodné vlajkovej lode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP