Znovuzrodená Nokia to v segmente smartfónov rozbehla naplno už od začiatku tohto roka. Po niekoľkých dostupných modeloch sme z jej dielne videli aj skutočnú vlajkovú loď, ktorá bude mať onedlho svojho súrodenca. Nokia 9 bude druhým prémiovým kúskom výrobcu, ktorý na svet môže zavítať začiatkom budúceho roka.

Detailov o pripravovanej Nokii 9 sa doteraz neobjavilo mnoho. Teraz však získavame ďalšie predstavy o podobe zadnej steny, ktorá sa okrem CAD súborov teraz odhaľuje aj na reálnej fotografii. Záber vyhotovený priamo v Číne zobrazuje výrez pre dvojicu zadných fotoaparátov, pod ktorými sa usídli snímač odtlačkov prstov. Nokia teda stavila na jednoduchú klasiku, ktorá neurazí žiadneho záujemcu.

Poodhalenie podoby Nokie 9

Avšak zatiaľ nie je presne známe, aký materiál spoločnosť na výrobu zadného krytu využije. Môže sa jednať o prémiové sklo, ktoré Nokii 9 dodá dávku luxusu. V jej výbave môže chýbať obľúbený 3,5 mm audio jack, ktorého úlohu zastúpi moderný USB-C port. Mnohí fanúšikovia „mladého“ výrobcu tak budú po kúpe nútení siahnuť po redukcii, ak ju, samozrejme, nenájdu v balení. Zvyšok tohto prémiového zariadenia bude na prednej strane tvoriť 5,5″ AMOLED displej s QHD rozlíšením a pomerom strán 18:9.

Nenechaj si ujsť 
Nokia 9 prešla prvým benchmarkom: Takýto rekordný výkon nemá ani Galaxy S8 či iPhone 7!

Zdá sa teda, že ani Nokia nevybočí z aktuálneho trendu, ktorý zasiahol zobrazovacie panely smartfónov. Reč o type procesora, veľkosti operačnej pamäte RAM či vnútorného úložiska zatiaľ nepadla, no celý hardvér by mal bežať na Androide 8.0 Oreo. Za túto očakávanú vlajkovú loď si Nokia vypýta aj patričnú sumu, ktorá bude mierne pod úrovňou aktuálnych prémiových smartfónov. Jej hodnota by sa mohla vyšplhať na 750 €, čím by získala oproti konkurencii jednu z niekoľkých možných výhod.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom