Kedysi legenda, dnes „začiatočník“ vo svete smartfónov. Znovuzrodená Nokia je na trhu iba pár mesiacov a už sa stihla poriadne činiť, keď nám predstavila niekoľko skvelých modelov. Portfólio nováčika sa čoskoro môže rozšíriť o ďalší špičkový kúsok. 

Nokia svoju novú púť do segmentu smartfónov začala len nedávno, no jej počiny dokazujú, že sa chce opäť stať veľkým hráčom a ohroziť konkurenciu. Doposiaľ sme z jej dielne mohli vidieť hneď niekoľko modelov, ktoré sú zástupcami všetkých cenových a výkonnostných kategórií. Vlajkovou loďou spoločnosti je aktuálne Nokia 8, ktorá do vienka dostala skutočne prémiovú výbavu. Ešte si však nestihla ani poriadne ohriať miesto na pultoch predajní a internetom už kolujú zvesti o jej nástupcovi.

Tromfne Nokia konkurentov?

Najnovší únik správ obsahuje možnú podobu novej Nokie 9, ktorá okrem výkonného hardvéru prinesie aj dizajn hodný prémiového modelu. Prednú stranu totiž môže zdobiť 5,5″ QHD OLED displej, ktorý nebude mať po ľavej a pravej strane žiadne rámiky. Navyše budú jeho okraje zahnuté, čím poskytne používateľovi skutočne luxusný pocit z používania. Zatiaľ však nie je jasné, či budú mať zahnuté časti obrazovky aj nejaký vyšší význam v podobe rôznych funkcií.

Nenechaj si ujsť
Prečo nemohla vyzerať vlajková loď Nokie ako tento úžasný koncept? Zmietla by konkurenciu zo stola

Čerešničkou na torte má byť skener dúhový oka nad displejom. Senzor pre snímanie odtlačkov prstov sa kvôli veľkosti displeja ocitne vzadu v skle s 3D zahnutím. Vďaka nemu bude môcť výrobca využiť aj technológiu bezdrôtového nabíjania. Pravdaže, Nokia 9 neprinesie len oku lahodiaci dizajn, ale na zadnej strane dostane aj dva kvalitné fotoaparáty s optikou Carl Zeiss.

Veľa muziky za prijateľný peniaz

O procesore, ktorý jej bude dodávať poriadny výkon, zatiaľ nepadla žiadna zmienka. Spolupracovať by s ním mala operačná pamäť RAM o veľkosti 6/8 GB. V oboch verziách bude dostupné aj veľké 128 GB úložisko. K tomu všetkému Nokia pribalí taktiež certifikáciu IP68.

Ako u väčšiny vlajkových lodí, tak aj v tomto prípade výrobca na svoju novinku prilepí prémiovú cenu, ktorá by sa v Európe mohla pohybovať na úrovni 749 €. Mnohé informácie sú však len predpokladanými vlastnosťami, a tak sa do oficiálneho odhalenia môže ešte pár vecí zmeniť. Svojou snahou však legendárny nováčik dokazuje silnej konkurencii, že je späť a nehodlá sa tak ľahko vzdať. Vlastníš už nejaký smartfón od Nokie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom