Známy tvorca konceptov Concept Creator si tentoraz pre nás prichystal koncept nadupanej Nokia 9. Odhaľuje nádherný, takmer bezrámikový dizajn a Carl Zeiss fotoaparát.

Spoločnosť HMD Global, ktorá stojí za značkou Nokia, už jednu vlajkovú loď predstavila. Jedná sa o model Nokia 8, ktorá disponuje výkonným hardvérom, ako je napríklad procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM pamäť či kvalitná optika Carl Zeiss. Napriek tomu všetkému však po dizajnovej stránke mnohých sklamala. Dizajn Nokie 8 sa skôr podobá na predchádzajúci model strednej triedy Nokia 6, ktorej dizajn je mimochodom podobný aj Nokii 5 a Nokii 3. Aktuálny bezrámikový dizajn sa niekam vytratil, a preto nám zostáva dúfať, že má Nokia ešte niečo pre nás v talóne. Spomínanou iskričkou nádeje by mohla byť Nokia 9.

Práve koncept tohto smartfónu sa objavil na kanále Concept Creator. Na videu je možné vidieť takmer bezrámikový dizajn podobný aktuálnym vlajkovým lodiam Samsungu či LG. Chýbať nemôže ani 13 MPx duálny fotoaparát s optikou Carl Zeiss a LED bleskom. Displej je po oboch stranách mierne zaoblený a navyše je toto zaoblenie prítomné aj na hornej a dolnej strane.

Nenechaj si ujsť
Nokia 8 je v mnohých smeroch unikátnym smartfónom. Prekonáva všetkých na trhu

Mnohých poteší aj 3.5 mm audio jack a USB-C konektor, ktorý je v dnešnej dobe už akousi povinnou jazdou. Príjemným prekvapením by mohlo byť 3D rozpoznávanie tváre. Po stránke hardvéru toho veľa nevieme, až na operačnú pamäť RAM, ktorá by poskytla kapacitu 6 GB a veľké 128 GB úložisko. Nám nezostáva len dúfať, že Nokia v budúcnosti skutočne predstaví vlajkovú loď podobnú tomuto konceptu. Dostala by sa totiž opäť na vrchol smartfónového sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom