Fínska spoločnosť HMD Global začala s návratom značky Nokia na konferencii MWC 2017, a to rovno s troma smartfónmi. Najdôležitejší, ktorým je Nokia 9, však doteraz nebol oficiálne odhalený.

Ako prvá z trojice sa na svet dostala Nokia 6 a neskôr aj Nokia 5, respektíve 3. Ani jedna z nich však nie je vlajková loď, keďže tá ešte len príde. Kým doteraz sme videli iba koncepty a rendery od fanúšikov, teraz sa nám naskytá pohľad na údajný finálny dizajn smartfónu. Na svedomí to má uniknuté video, ktoré zobrazuje štyri Nokia smartfóny. Skalní fanúšikovia značky určite vedia, že ich má zatiaľ iba tri a tým štvrtým (napravo) je s veľkou pravdepodobnosťou práve Nokia 9.

Nokia 6 Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nenechaj si ujsť
Na Slovensku odštartovali predobjednávky na vynovenú Nokiu 3310. Poznáme cenu!

Dizajnom sa od svojich súrodencov takmer vôbec nelíši, až na duálny fotoaparát na zadnej strane. Na prednej strane si tiež môžeme všimnúť snímač odtlačkov prstov pod displejom, rovnako ho majú mid-endy Nokia 5 či 6. Zo služby Vimeo už bolo video odstránené, ale známemu leaksterovi Evanovi Blassovi sa ho našťastie podarilo stihnúť nahrať na sociálnu sieť Twitter. Toto video už vôbec nevyzerá ako typický fanúšikovský koncept a je hodné oficiálnej reklamy pre Nokia smartfóny. Žeby sa nám naozaj naskytal prvý reálny pohľad na Nokiu 9?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom