Spoločnosť HDM Global, ktorá vlastní práva na výrobu smartfónov Nokia, pridáva do svojho portfólia ďalšie zariadenie nesúce meno tejto ikonickej značky. Smartfón s označením Nokia 7 bude o priazeň používateľov bojovať aj niektorými netradičnými špecifikáciami.

Nová konštrukcia

Zaujímavé zmeny v porovnaní s predchádzajúcimi zariadeniami prináša konštrukcia. Tá je vôbec po prvýkrát zostavená zo skla v podobeGorilla Glass 3 na zadnej strane a kovového rámu po stranách. Zariadenie nesie  tiež certifikáciu IP54, takže je odolné voči ošpliechaniu vodou. To sa zíde pri ochrane 5,2″ LCD displeja, ktorý ponúkne FullHD rozlíšenie a jemnosť 423 ppi.

Rámiky síce nie sú pri dnešných trendoch najmenšie, no sú pomerné tenké. V spodnej časti si našli svoje miesto kapacitné tlačidlá a vpravo hore zas logo spoločnosti.

Zaujme funkcia duálneho snímania

Lákavo vyzerá fotografická výbava. Primárnym snímačom je objektív ZEISS s rozlíšením 16 MPx, ktorý ponúka slušnú svetelnosť f/1,8 a veľkosť pixelov 1,12 µm. Vpredu môže používateľ využiť 5 MPx snímač s clonou f/2,0 a 84-stupňovým záberom. Nokia 7 prináša aj softvérovú vychytávku v podobe duálneho snímania pomocou prednej aj zadnej kamery súčasne. Výrobca túto funkciu označuje ako Bothie a použil ju aj pri Nokii 8.

Stredná trieda, no prináša aj 6 GB RAM

Nokia 7 so svojim výkonom mieri do strednej triedy. Procesorom je Snapdragon 630, ktorý je v závislosti od variantu doplnený o 4 alebo 6 GB RAM pamäť. Túto výbavu bude využívať Android 7.1 Nougat, no výrobca uvádza, že zariadenie je pripravené už aj na najnovšie Oreo. Energiu obstará batéria s kapacitou 3000 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie a smartfón ponúka. Nechýba ani 64 GB úložisko s podporou microSD kariet.

Ďalšou vlastnosťou, ktorá odlišuje zariadenia Nokie od ostatných, je technológia nahrávania zvuku OZO. Tri mikrofóny zabudované do konštrukcie umožňujú snímať 360-stupňový priestorový zvuk. Ide o technológiu používanú aj v profesionálnom sektore a navyše nahrané zvukové súbory je možné prehrať aj na zariadeniach bez podpory OZO.

Zatiaľ len v Číne

Vo výbave nechýba napríklad ani USB Type-C port, snímač odtlačkov prstov na zadnej strane, NFC či Bluetooth vo verzii 5.0. Posledným dôležitým údajom je cena. Tá je pre model so 4 GB RAM stanovená na približne 320 €. Variant so 6 GB RAM bude stáť takmer 346 €. Cenovky sú určené pre čínsky trh, kde sa zariadenie začne predávať 24. októbra a dostupné budú verzie v bielom a čiernom prevedení. Zatiaľ nie je jasné, na akých ďalších trhoch sa Nokia 7 predstaví.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom