banner-elephone-s7
Legendárnu fínsku Nokiu poznajú snáď aj súčasné babičky, ktoré možno ešte stále používajú tlačidlový telefón tejto značky. Nokia len pred pár dňami pod záštitou spoločnosti HMD po veľmi dlhej dobe predstavila nový smartfón s Androidom, no to bol len začiatok.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nokia 6 je určite zaujímavým zariadením so slušnou výbavou a lákavou cenou. Tento model je však len akousi predohrou toho, čo nám spoločnosť plánuje predstaviť. Priamo HMD púta na predstavenie pravej vlajkovej lode, ktoré prebehne už 26. februára na Mobile World Congresse 2017. Zaujímavé je, že Nokia mala prvé prototypy tohto smartfónu so sebou aj na CES 2017, no takmer nikto ich tam nevidel. Prezentované boli v stánku spoločnosti Qualcomm.

Nokia 222 Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Názov pravej vlajkovej lode od Nokie bude znieť Nokia 8. Novinka príde s najnovším Snapdragon 835 procesorom, veľkým 5,7″ QuadHD Super AMOLED displejom, 6 GB RAM pamäťou, 64 GB a 128 GB vnútornou pamäťou s možnosťou rozšírenia pomocou microSD kariet do 256 GB, 12 MPx predným fotoaparátom či dvojicou stereo reproduktorov na prednej strane. V dobe najväčšej slávy bola Nokia známa aj perfektnými fotoaparátmi a zdá sa, že aj teraz sa bude snažiť priniesť čo najlepší snímač. Na zadnej strane Nokie 8 bude umiestnený 24 MPx fotoaparát s naozaj špičkovou optickou stabilizáciou obrazu, ktorú doplní pokročilá Super elektronická stabilizácia obrazu (Super EIS) od Qualcommu. Nižšie si môžeš pozrieť video zo stánku spoločnosti Qualcomm, kde boli schopnosti fotoaparátu novej Nokie prezentované.

TIP: Legendárna Nokia je späť! Oficiálne predstavená Nokia 6 prináša parádnu výbavu za prekvapivú cenu

Aby Nokia uspokojila všetkých skalných fanúšikov, svoju vlajkovú loď uvedie aj vo verzii so Snapdragonom 821, 4 GB RAM pamäťou a menším displejom. Obe verzie novinky budú bežať na Androide 7.0 Nougat s vlastnou úpravou užívateľského rozhrania. Ceny zatiaľ oznámené neboli.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
45%
Páči sa mi to
45%
Chcem to
0%
Mám to
9%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]