S blížiacim sa veľtrhom MWC v Barcelone sa k nám dostáva čoraz viac informácií o pripravovaných smartfónoch značky Nokia. Už na prelome februára a marca to Nokia vo veľkom rozbalí a po Nokii 6 opäť predstaví vlastné smartfóny. Medzi nimi by nemala chýbať ani „nadupaná“ Nokia 8. 

Skorý príchod rovnako potvrdzuje čínsky e-shop Jingdong (JD.com), ktorý zaradil pripravovanú novinku do predpredajovej ponuky. Cena bola nastavená na 3188 yuanov, čo je v prepočte približne 436 eur. Mnohé informácie na stránke sú však vymyslené, čiže za ich pravosť neručíme. To isté platí aj o použitých fotografiách, ktoré sú vlastne len konceptom.

nokia 8
zdroj fotografie: JD.com

nenechaj si ujsť
Špičková Nokia 8 na nových fotografiách. Z jej výbavy ti padne sánka

Doteraz známe informácie hovoria, že Nokia 8 príde s 5,7-palcovým Super AMOLED displejom s jemným QHD rozlíšením. Narozdiel od iných tohtoročných vlajkových lodí ale nebude zahnutý. A ani o výkon rozhodne nebude núdza, keďže o všetky náročné úlohy sa bude starať doteraz najvýkonnejší procesor Snapdragon 835. Úložisko bude dostupné v dvoch verziách, a to v 64 a 128 GB kapacite. Očakávať máme aj možnosť rozšírenia microSD kartami o ďalších 256 GB.

nokia 8zdroj fotografie: MyDrivers

Jedným z hlavných lákadiel bude však fotoaparát, ktorý má dostať až 24 MPx snímač s optikou od Carl Zeiss a stabilizáciou obrazu. Vo vlne množstva megapixelov sa ponesie aj predný fotoaparát, nakoľko slávne selfies budeš môcť fotiť v 12 MPx rozlíšení. Podobne ako model 6, aj v „osmičkovej“ Nokii bude predinštalovaný Android 7.0 Nougat.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom