Od predstavenia top modelu fínskej Nokie prešli zhruba štyri dni. Za tú dobu sme si od fanúšikov vypočuli prevažne pozitívne názory na výbavu, ale aj adekvátnu cenu. 

Spoločnosť HMD, vlastník Nokie, ešte počas predstavenia oznámil, že Nokia 8 bude v Európe dostupná za približne 600 €. Nakoniec ale vysvitlo, že cena bude o niečo nižšia. Mnoho predajcov na starom kontinente nás totiž potešilo tým, že vlajkovú loď Nokie zaradilo do svojej ponuky za 577 € / 579 €. Takéto sumy si v Nemecku pýtajú operátori O2, respektíve Mobilcom Debitel. Aby toho nebolo málo, zákazníci operátora O2 k Nokii 8 dostanú zadarmo smart hodinky Nokia Steel.

Nokia 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nenechaj si ujsť
Vlajková Nokia 8 je oficiálne tu a je úžasná! Ponúka duálny Carl Zeiss fotoaparát a mnoho mnoho ďalšieho

Ruský Megafon taktiež otvoril predobjednávky, pričom si pýta 575 €. Vyzerá to teda tak, že za podobnú cenu sa bude Nokia 8 predávať aj u nás. Keď vezmeme do úvahy ceny ostatných známych vlajkových lodí (Galaxy S8 – 584 €, Xperia XZ Premium – 636 €, HTC U11 – 642 €), cena Nokie je jednoznačne adekvátna. Lacnejšie sú už len čínske vlajkové lode, ako Xiaomi Mi6 či OnePlus 5, ktorých cena sa pohybuje pod hranicou 500 €.

nokia 8

zdroj fotografie: Nokia

Voči nim ale Nokia 8 zaujme najmä unikátnym duálnym 13 MPx fotoaparátom s optikou od Carl Zeiss. Reálne kvality smartfónu ukážu ale až prvé recenzie. Veľké očakávania sú najmä od duálneho fotoaparátu, ktorý by mohol byť rozhodujúcou vlastnosťou pre mnohých zákazníkov. Zvážil by si kúpu Nokie 8, ak by sa u nás predávala pod cenou 580 €?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom