Nokia a prekvapenia vždy išli dohromady. Tomuto výroku dávajú za pravdu poriadne netradičné telefóny, ktoré sa tento výrobca nebál produkovať v časoch svojej najväčšej slávy. O niekoľko rokov neskôr však začala táto spoločnosť strácať popularitu a pozitívnych prekvapení od nej akosi ubudlo. Dnes sa však všetko mení.

Nokia totiž v spolupráci s HMD Global oficiálne odhalila svoju novú vlajkovú loď Nokiu 8. Tá bola celému svetu odhalená bez zbytočných ceremónií, a to aj napriek tomu, že by si nejaké určite zaslúžila. Chváli sa vysokokvalitnou hliníkovou konštrukciou, ktorá ponúka dizajn nápadne podobný spred polroka predstavenej Nokii 6.

Krásny displej, ešte lepší hardvér

Opäť sme sa dočkali aj zaujímavých farebných prevedení a ešte zaujímavejších špecifikácii. Prednú stranu zdobí 5,3-palcový QHD displej, ktorý obkolesujú výraznejšie rámiky. Priestor pod zobrazovačom poňal trojicu tlačidiel, pričom to stredné zároveň slúži ako skener odtlačkov prstov.

 zdroj fotografie: Nokia

Rámik nad obrazovkou okrem tradičných prvok nesie 13 MPx selfie snímač, ktorý poslúži na vytváranie nadpriemerných fotografií. To isté bude, samozrejme, platiť aj o fotografiách vytvorených pomocou zadného duálneho fotoaparátu.

zdroj fotografie: Nokia

Fotoaparát hodný najvyšších priečok

Ten opäť ponúka rozlíšenie 13 MPx a pri zaznamenávaní životných momentov sa bude spoliehať na kvalitnú optiku Carl Zeiss. Riešenie duálneho snímača je podobné ako na Huawei P10, a teda jeden z fotoaparátov zaznamenáva monochromatické farby a druhý sníma RGB farebnú paletu.

zdroj fotografie: Nokia

Pod zmienenou hliníkovou „kapotou“ sa skrýva presne to, čo sa od tejto novinky očakávalo. Samozrejmosťou je teda najvýkonnejší Snapdragon 835 od Qualcommu, ktorý disponuje až ôsmymi jadrami. Po grafickej stránke mu dopomáha akcelerátor Adreno 540 a pri multitaskingu každý vlastník tohto smartfónu ocení 4 /6 GB RAM pamäte. Interné úložisko je v závislosti od verzie schopné poňať 64 / 128 GB dát, pričom ak sa niekomu bude máliť, dostalo sa aj na slot pre microSD kartu. Systémom je najnovší Android 7.1.1 Nougat, ktorý je v Nokii 8 implementovaný v nepoškvrnenej verzii.

Len čo s tou cenou?

Napriek tomu výrobca nezabudol na pridanie viacerých vychytávok spojených so streamovaním videa. Tento smartfón tak zvládne napríklad nahrávať video pomocou zadnej a prednej kamery súčasne. Všetky spomínané komponenty bude napájať 3090 mAh batéria s podporou rýchlonabíjacej technológie Quick Charge 3.0. Spoločnosť HMD Global oznámila, že sa nová vlajková loď Nokie zažne predávať v niekedy v septembri za cenu 600 €. Na oficiálne potvrdenie dostupnosti na Slovensku si však budeme musieť počkať. No tak čo, kupuješ?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP