banner-galaxy-a3-a5Po predstavení modelu strednej triedy prišiel rad aj na vlajkovú loď, ktorú predstaví znovuzrodená Nokia už na výstave MWC 2017 v Barcelone. No nebude to jej prvá výstava, na ktorej sa ukáže! Nokia 8 bola totižto aj na CES 2017, kde ju vystavil Qualcomm, no nejednalo sa o oficiálne predstavenie. Jej čas ešte len príde.

Nová Nokia 8 s kódovým označením Supreme príde dokonca až v dvoch variantoch! Oba prinesú špičkové procesory od Qualcommu, no výkonnejší z dvojice dostane najnovší Snapdragon 835, zatiaľ čo druhý príde s minuloročným Snapdragonom 821, ktorý však taktiež dokáže poskytnúť poriadny výkon. Najnovšie video ukazuje podobu oboch modelov pri porovnávaní kvality ich fotoaparátov. Podľa doterajších informácií bude mať výkonnejší z dvojice už spomínaný procesor Snapdragon 835, no oproti svojmu „dvojníkovi“ vynikne aj veľkosťou pamäte RAM, ktorá sa dostala až na kapacitu 6 GB.

Nokia-8-camera-comparisonzdroj fotografie: Gizmochina

Najväčším lákadlom novinky však bude fotoaparát s rozlíšením 24 MPx a chýbať mu nebude ani optická stabilizácia, ktorej bude vypomáhať elektronická stabilizácia obrazu. Z týchto údajov je možne očakávať, že nová Nokia 8 so Snapdragonom 835 bude robiť naozaj špičkové fotografie, ktorými môže prekonať aj tú najlepšiu konkurenciu. Jej „slabšia“ verzia dostane k procesoru Snapdragon 821, 4 GB RAM pamäť a o fotoaparáte zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie.

nokia-8-leaked-speczdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Nová Nokia 6 nezaprie svoje legendárne korene ani na exkluzívnych unboxing fotografiách

Výhodou oboch snímačov fotoaparátu bude kvalitná optika Carl Zeiss a ak si na fotografii všimneš označenie „HRM“, pravdepodobne sa jedná o funkciu merania tepu srdca, ktorý bude zisťovať snímač uložený vedľa fotoaparátu. V ostatných smeroch prinesú oba varianty 64/128 GB vnútornej pamäte s možnosťou rozšírenia cez microSD kartu do 256 GB. Novinky dostanú aj veľký 5,7″ QHD displej a stereo reproduktory na prednej strane.

Porovnanie fotoaparátov oboch verzií Nokie 8: 

Nokia 8 bude mať už pri predstavení predinštalovaný operačný systém Android vo verzii 7.0 Nougat. Najnovšie fotografie však ukazujú na videu nižšie Nokiu 8 ešte predtým ako bola poslaná na výstavu CES a zrejme sa preto jedná o prototyp v plastovom vyhotovení. Podľa zdroja boli fotky poslané z Ruska, kde bude zrejme HMD svoje nové smartfóny vyrábať. Ďalšie oficiálne informácie sa dozvieme už o pár týždňov na výstave MWC 2017.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom