banner-galaxy-a3-a5V posledných dňoch sa po dlhšom čase opäť celým svetom pretriasa slovíčko Nokia. Nezabudnuteľný výrobca klasických tlačítkových telefónov a neskôr aj smartfónov s operačným systémom od Microsoftu zažíva v súčasnosti poriadny comeback, ktorý okorenil predstavením zaujímavej novinky s označením Nokia 6. Napriek tomu, že sa tento smartfón oficiálne predáva len v Číne môžeš si detailne prezrieť jeho krivky na exkluzívnych fotografiách.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nokia pod vedením HMD Global pripravila zariadenie strednej triedy, ktoré však svojim dizajnom či konštrukčným spracovaním nezaostáva ani za vlajkovými loďami svetových výrobcov. Nokia 6 sa tak vyznačuje ostro rezanými hranami hliníkového tela, pričom prednú stranu pokrýva efektné odolné sklo s 2.5D zaoblením. Novinka dáva z každého jedného pohľadu cítiť svoje priam legendárne korene, ktoré umocňuje nezabudnuteľné logo vzadu a rovnako aj vpredu nad displejom. Pohľad na fotografie nižšie ti môže navodiť pocity nostalgie, nakoľko sa nedávno odhalený prístroj náramne podobá svojim menej inteligentným predchodcom.

nokia6-unboxing17
zdroj fotografie: Dgtle

Dizajn prednej strany zaujme netradičným umiestnením už spomínaného loga, vedľa ktorého sa nachádza 8 MPx selfie kamera. Priestor pod displejom poňal trojicu tlačidiel, z ktorých je to stredné hardvérové a zároveň má v sebe integrovaný skener odtlačkov prstov. Nokia 6 ponúka elegantný, no zároveň decentný dizajn s minimalistickými prvkami. Zadná strana nesie na vyvýšenej sklenenej časti optiku 16 MPx hlavného fotoaparátu, ktorému nechýba PDAF zaostrovanie, clona f/2.0 a ani prisvetlovacia LED dióda. Precízne vyvedené plastové predely antén absolútne nenarúšajú celistvosť a dizajn zadnej strany, naopak takmer so zvyškom tela splývajú.

nokia6-unboxing13

nokia6-unboxing11
zdroj fotografie: Tech.sina

TIP: Dobre si zapíš 26. február do kalendára! Nokia to totiž rozbalí vo veľkom štýle s novým smartfónom

Výrobca nezabudol ani na v dnešnej dobe mierne netradičné predajné balenie. V dobe kedy sú však všetky smartfóny ukryté v jednofarebných nevýrazných krabičkách, je však nesmierne príjemné vidieť nejakú zmenu. Samotný obsah však zmenou neprešiel, a tak dostanú zákazníci tradičnú nádielku v podobe napájacieho kábla, adaptéra do siete, spinky na otvorenie DualSIM slotu a a základných slúchadiel s mikrofónom. Po výkonnostnej stránke sa Nokia 6 môže pochváliť procesorom Snapdragon 430, 4 GB RAM pamäte 64 GB vstavaným úložiskom. Za zmienku stojí aj 3000 mAh batéria, nádherný 5,5-palcový FullHD displej a systém Android 7.0 Nougat.

zdroj fotografie: Sina, Mobile.it.168, Dgtle

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
10%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]