banner-galaxy-a3-a5V posledných dňoch sa po dlhšom čase opäť celým svetom pretriasa slovíčko Nokia. Nezabudnuteľný výrobca klasických tlačítkových telefónov a neskôr aj smartfónov s operačným systémom od Microsoftu zažíva v súčasnosti poriadny comeback, ktorý okorenil predstavením zaujímavej novinky s označením Nokia 6. Napriek tomu, že sa tento smartfón oficiálne predáva len v Číne môžeš si detailne prezrieť jeho krivky na exkluzívnych fotografiách.

Nokia pod vedením HMD Global pripravila zariadenie strednej triedy, ktoré však svojim dizajnom či konštrukčným spracovaním nezaostáva ani za vlajkovými loďami svetových výrobcov. Nokia 6 sa tak vyznačuje ostro rezanými hranami hliníkového tela, pričom prednú stranu pokrýva efektné odolné sklo s 2.5D zaoblením. Novinka dáva z každého jedného pohľadu cítiť svoje priam legendárne korene, ktoré umocňuje nezabudnuteľné logo vzadu a rovnako aj vpredu nad displejom. Pohľad na fotografie nižšie ti môže navodiť pocity nostalgie, nakoľko sa nedávno odhalený prístroj náramne podobá svojim menej inteligentným predchodcom.

nokia6-unboxing17
zdroj fotografie: Dgtle

Dizajn prednej strany zaujme netradičným umiestnením už spomínaného loga, vedľa ktorého sa nachádza 8 MPx selfie kamera. Priestor pod displejom poňal trojicu tlačidiel, z ktorých je to stredné hardvérové a zároveň má v sebe integrovaný skener odtlačkov prstov. Nokia 6 ponúka elegantný, no zároveň decentný dizajn s minimalistickými prvkami. Zadná strana nesie na vyvýšenej sklenenej časti optiku 16 MPx hlavného fotoaparátu, ktorému nechýba PDAF zaostrovanie, clona f/2.0 a ani prisvetlovacia LED dióda. Precízne vyvedené plastové predely antén absolútne nenarúšajú celistvosť a dizajn zadnej strany, naopak takmer so zvyškom tela splývajú.

nokia6-unboxing13

nokia6-unboxing11
zdroj fotografie: Tech.sina

TIP: Dobre si zapíš 26. február do kalendára! Nokia to totiž rozbalí vo veľkom štýle s novým smartfónom

Výrobca nezabudol ani na v dnešnej dobe mierne netradičné predajné balenie. V dobe kedy sú však všetky smartfóny ukryté v jednofarebných nevýrazných krabičkách, je však nesmierne príjemné vidieť nejakú zmenu. Samotný obsah však zmenou neprešiel, a tak dostanú zákazníci tradičnú nádielku v podobe napájacieho kábla, adaptéra do siete, spinky na otvorenie DualSIM slotu a a základných slúchadiel s mikrofónom. Po výkonnostnej stránke sa Nokia 6 môže pochváliť procesorom Snapdragon 430, 4 GB RAM pamäte 64 GB vstavaným úložiskom. Za zmienku stojí aj 3000 mAh batéria, nádherný 5,5-palcový FullHD displej a systém Android 7.0 Nougat.

zdroj fotografie: Sina, Mobile.it.168, Dgtle

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom