Nokia svoj veľkolepý návrat síce už zahájila predstavením cenovo dostupnejšieho modelu Nokia 6, no pravú vlajkovú loď predstaví až na MWC 2017. Počas čakania na oficiálne predstavenie údajnej Nokie P1 sa na internete objavuje čoraz viac informácií o tejto fínsko-čínskej vlajkovej lodi.

Nokia P1 je nám doteraz známa ako poriadne nadupaná vlajková loď, s ktorou Nokia nepochybne zaujme. Okrem jej výbavy sa, samozrejme, hovorí aj o dizajne, ktorý má byť podľa prvých informácií podobný smartfónu Sharp Aquos Xx3. Chalani z YouTube kanálu Concept Creator však teraz vytvorili vlastný koncept Nokie P1 s originálnym dizajnom.


zdroj fotografie: Concept Creator

Ich koncept je založený na dizajne už predstavenej Nokie 6 a na prednej strane si môžeme všimnúť snímač odtlačkov prstov integrovaný do domovského tlačidla, ktorému robí spoločnosť dvojica kapacitných tlačidiel. Prehliadnuť sa nedá ani pomerne veľký objektív predného fotoaparátu, ktorý sa nachádza nad 5,3″ QuadHD IGZO displejom od Sharpu.


zdroj fotografie: Concept Creator

Koncept zobrazuje aj prémiovo spracovaný kovový rám obliehajúci celý obvod zariadenia. Zadná strana bude pravdepodobne vyrobená z matného kovu a jej najvýraznejším prvkom bude šošovka 22,6 MPx fotoaparátu s Carl Zeiss certifikáciou. Medzi ostatné hardvérové komponenty bude patriť aj Snapdragon 835 procesor, až 6 GB RAM pamäť, 256 GB vnútorné úložisko, 3500 mAh batéria, USB Type-C konektor či 3,5 mm audio jack. Softvérovú stránku bude tvoriť najnovší Android 7.0 Nougat.

Ak sa táto výbava potvrdí, Nokia P1 bude jednoznačne patriť medzi najvýkonnejšie smartfóny roku 2017. Jej predstavenia by sme sa mali dočkať na blížiacom sa mobilnom kongrese MWC 2017 v Barcelone, ktorý štartuje 27. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom