Ak by sme mali zaspomínať na technologický veľtrh MWC, ktorý sa konal v španielskej Barcelone, nepochybne by nám ako prvé prišlo na um strhujúce predstavenie nových zariadení od Nokie. Tie síce zaujali po všetkých stránkach, no predsa len nás obľúbený výrobca v niečom sklamal. Neodhalil nám totižto žiaden high-end smartfón.

Nokia pod vedením spoločnosti HMD Global si tak so svojím vlajkovým modelom dáva načas a snaží sa ho zrejme doviesť k dokonalosti. Okrem toho sa už dlhšiu dobu šíria svetom informácie o nedosupnosti procesora Snapdragon 835, ktorý má byť práve v tomto vlajkovom modeli použitý. Dobrou správou pre všetkých nedočkavcov je, že fínska spoločnosť odhalenie svojho doposiaľ najvýkonnejšieho smartfónu nebude odkladať veľmi dlho, pričom by sme sa ho mohli dočkať už niekedy v júni. Podľa doteraz známych informácií má toto zariadenie s pravdepodobným označením Nokia 8 ponúknuť telo vyrobené z kvalitného hliníka.

Nokia 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Nokia

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Nokia je späť v hre! Trojicu cenovo dostupných Android smartfónov uvádza globálne

V jeho útrobách má tĺcť už spomínaný 8-jadrový procesor od Qualcommu, ktorému bude asistovať 4 / 6 GB RAM pamäť. Zadná strana má niesť duálny 23 MPx fotoaparát, ktorý, nanešťastie, nebude vybavený optikou od spoločnosti Carl Zeiss. Novinka by mala prísť v dvoch veľkostných verziách, pričom presné uhlopriečky displejov týchto verzií známe nie sú. Známe však sú ich odhadované ceny. Za menší model by sme mali zaplatiť približne 550 €, zatiaľ čo ten väčší má stáť zhruba 615 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom