banner-galaxy-a3-a5Príchod legendárnej Nokie očakávalo veľa fanúšikov, ktorým sa tento sen teraz postupne plní. Znovuzrodený nováčik aktuálne uvádza na trh svoj prvý model Nokia 6. Doteraz sa hovorilo o dostupnosti iba na čínskom trhu, no podľa posledných správ nie je vylúčená ani možnosť, že novinka zavíta do iných krajín. 

Pre skalných nadšencov fínskeho výrobcu smartfónov je tu nádej, že sa dočkajú prvej Nokie 6 aj v Európe či USA. Zatiaľ čo Nokia práve v Ázií predstavila svoj prvý model s označením TA-1000, neznáma verzia TA-1003 prešla WiFi certifikáciou. To by mohlo teda značiť, že svoju novinku Nokia vypustí aj za hranice Číny. Nokia 6 je prvým modelom výrobcu po dlhých rokoch, kedy jeho smartfóny línie Lumia prevzal pod svoju strechu Microsoft. Podľa posledných informácií však možno predstaví fínsky výrobca ďalší model, konkrétne sa spomína dátum 26. február na konferencii MWC 2017 v Barcelone.

nokia-6-oficialne-nahlad5
zdroj fotografie: Nokia

TIP: Nokia 6 je len začiatok. Čínska pobočka Nokie potvrdila smartfón so Snapdragonom 835!

Je tu teda reálna šanca, že neznámy model, ktorý prešiel Wi-Fi certifikáciou, bude predstavený už o pár týždňov. V aktuálnej Nokii 6 nájdeme napríklad procesor Snapdragon 430, 4 GB RAM pamäť alebo 64 GB úložisko. Vybavená je aj 13 MPx zadným a 8 MPx predným fotoaparátom. Všetko je zahrnuté v krásnom dizajne, na ktorom si výrobca dal skutočne záležať. Do výstavy MWC je zatiaľ všetko otázne a nakoniec sa môže jednať o úplne iný model, no necháme sa prekvapiť tým, čo nám niekdajší velikán prinesie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom