banner-nubia-z11
Dnes sme sa stali svedkami oficiálneho návratu legendárnej Nokie, a to vďaka predstaveniu novej Nokie 6. Mnoho ľudí však ostalo po predstavení sklamaných, pretože nepriniesla nič zaujímavé. 

Jej výbava je podobná niektorým čínskym mid-range smartfónom alebo dokonca až low-endom. 5.5 palcový IPS displej s FullHD rozlíšením je štandard a Snapdragon 430 používa Xiaomi vo svojich smartfónoch nižšej triedy. 4 GB pamäť RAM, 64 GB úložisko, 16 MPx fotoaparát a Android 7.0 však znejú už celkom sľubne.

Microsoft Lumia 950 XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia-6-oficialne-3
zdroj fotografie: Nokia

Mnoho ľudí je sklamaných práve použitým procesorom, Snapdragonom 430. Nokia jeho použitie odôvodnila tým, že je pre väčšinu ľudí na každodenné používanie smartfónu úplne postačujúci. Zároveň však vo svojich odpovediach pre fanúšikov spomenula aj nedávno predstavený Snapdragon 835, takže s veľkou pravdepodobnosťou sa neskôr dočkáme aj zariadenia s týmto procesorom. Aby sme boli presnejší, na otázku fanúšika ohľadom Snapdragonu 835 odpovedala Nokia tým, že je to nedávno predstavený procesor a potrebuje ešte čas na prípravu zariadenia s týmto procesorom.

TIP: Legendárna Nokia je späť! Oficiálne predstavená Nokia 6 prináša parádnu výbavu za prekvapivú cenu

nokia-6-oficialne-8
zdroj fotografie: Mobile.zol

Ďalším sklamaním (aspoň pre nás) je dostupnosť novinky od Nokie zatiaľ len v Číne. Zatiaľ je otázne, či bude Nokia touto taktikou ešte pokračovať, alebo či bude high-end so Snapdragonom 835 dostupný globálne. Na ďalšie informácie si ešte budeme musieť nejaký čas počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom