Android patrí medzi najpoužívanejšie operačné systémy pre smartfóny, no vďaka svojej otvorenosti a možnosti úprav sa dostal aj na známu hernú konzolu. Vývojári z XDA-Developers sprístupnili modifikácie tohto systému, ktoré premenia Nintendo Switch na akýsi Android tablet, avšak s niekoľkými obmedzeniami.

Herná konzola Nintendo Switch sa pre mnohých hráčov stala obľúbenou najmä vďaka svojej prenosnosti, čo im umožňuje hrať obľúbené hry naozaj kdekoľvek. Teraz sa však dočkala zmeny, ktorá z nej spraví univerzálne zariadenie pre každého milovníka Androidu.

Najpopulárnejší systém pre smartfóny je dostupný aj pre Nintendo Switch

Práve tento systém vo verzii 8.1 Oreo skrz LineageOS 15.1 sa rozhodli vývojári z XDA-Developers preniesť aj do tejto konzoly neoficiálnou cestou. Práce na tomto porte pre Nintendo Switch prebiehajú už niekoľko mesiacov, no stále nie je všetko dotiahnuté do úplného konca. Inštalácia systému sa preto neodporúča neskúseným používateľom, nakoľko sa môžu vyskytnúť nedostatky a problémy, ktoré by mohli vážne ovplyvniť celkové fungovanie konzoly.

Nenechaj si ujsť
Vďaka tomuto adaptéru si môžeš konečne zahrať všetky hry z Nintenda 64 na moderných televízoroch

Nateraz tak musia tí odvážnejší stále počítať napríklad s horšou výdržou batérie, nefunkčnosťou automatického otáčania obrazu, či nesprávnym fungovaním ovládačov Jon-Con, informuje BGR. Pokiaľ by sa však niekto rozhodol risknúť inštaláciu Androidu do Nintenda Switch, celý proces jej popísaný na fóre XDA-Developers, kde sa taktiež nachádza zoznam chýb. Prípadné problémy môžu vývojári v budúcnosti napraviť, no potrvá ešte nejaký čas, kým sa s viacerými z nich popasujú.

Zobraziť celú galériu (3)
Viaceré chyby odstránia budúce vylepšenia systému. Používatelia, ktorí si chcú Android 8.1 Oreo na Switch nainštalovať, tak musia počítať s viacerými nedostatkami. Zdroj: xdadevelopers/YouTube

Týmto spôsobom je však možné premeniť túto konzolu na univerzálnejší herný nástroj, s ktorým získajú používatelia nové možnosti. Nebudú tak obmedzení iba na hranie vybraných hier určených pre Switch, no neužijú si ani úplne všetky Android aplikácie. Kvôli absencii GPS modulu, fotoaparátu a mikrofónu tak budú musieť oželieť niektoré tituly ako napríklad Pokémon Go, informuje Android Central.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom