V poslednom čase sa rozšírili retro verzie starších konzol, pri ktorých sme kedysi trávili hodiny a hodiny hrania 8 bitových hier. Retro edície nám síce prinášajú herný zážitok z dôb minulých, no častokrát si na nich nemôžme zahrať tie najväčšie pecky.

Ako informuje portál Gizmodo, problémom sú väčšinou licencie. Zatiaľ čo retro edícia nejakej staršej konzoly väčšinou príde len s vopred určeným balíkom starších hier, na pôvodnej konzole si ich môžeš zahrať všetky. Problémom však sú moderné televízory, ktoré dnes fičia výhradne cez HDMI.

Zostávajú tak dve možnosti, buď máš ešte niekde v pivnici odložené staré CRT-čko, ktoré vytiahneš asi iba vtedy, keď si chceš zahrať hru na Nintende 64, alebo si po novom môžeš kúpiť HDMI adaptér od spoločnosti EON, ktorý prepojí staručké Nintendo s novým televízorom.

Zobraziť celú galériu (4)
CastleManiaGames: Plug and Play HDMI adaptér pre Nintendo 64

Prvé „Plug-and-Play“ HDMI zariadenie pre N64

HDMI adaptér Super 64 od EON je vôbec prvým HDMI adaptérom pre Nintendo 64, ktorý jednoducho stačí zapojiť do portu na výstup do TV. DualShockers píše, že adaptér nepotrebuje žiadne dodatočné napájanie a obraz prenáša do TV v rozlíšení 480p.

Zobraziť celú galériu (4)
CastleManiaGames: Klasický režim, hrany zostávajú ostré

Novinka má dokonca dva režimy, prvý je klasický, a teda prenáša do TV „surový“ obraz, presne taký, ako kedysi do starých CRT-čiek. Pri bližšom pohľade by si na hranách objektov videl štvorčeky. Druhý režim sa nazýva Slick Mode, ktorý pridáva do hry akýsi anti-aliasing- Ten vyhladzuje hrany a hra tak vyzerá krajšie a modernejšie.

Zobraziť celú galériu (4)
CastleManiaGames: Vyhladzovanie hrán v režime Slick Mode

Túto skvelú novinku si už môžeš dokonca aj predobjednať na tomto odkaze, cena je nastavená na 132 €, čo nie je najmenej, avšak ak vezmeš do úvahy, že retro edície konzol stoja bežne okolo 100 € a pritom prinášajú len obmedzený obsah, toto zariadenie s danou cenovkou je výhra sama o sebe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom