IGN sa včera pohrabalo vo výkaze spoločnosti Nintendo, v ktorej sa legendárna spoločnosť priznala k ďalším hackerským útokom. Tie za poslednú dobu prekonali hranicu 140 000 účtov.

Začiatkom mája sme informovali o rozdávaných hrách zadarmo platformou Epic Games Store, kde si si však musel pri aktivácii hier zapnúť dvojfaktorové overovanie. Vtedy sme sa aj my domnievali, že spoločnosť tak koná v súvislosti si prvou vlnou aprílových hackerských útokov na Nintendo, kedy bolo napadnutých odhadom približne 160 000 účtov.

Ako píše IGN, vtedy Nintendo neprisudzovalo vinu bezpečnostným nedostatkom ich spoločnosti, ale ostatným faktorom neovplyvniteľným Nintendom. Laicky preložené, Nintendo dáva za vinu ľahkovážnym používateľom, ktorí si svoje účty dostatočne nezabezpečili a využívali staršiu formu účtov používanú v dobách 3DS a Wii U. Spôsob prihlasovania skrz Nintendo Network ID vtedy spoločnosť deaktivovala.

Aktuálne číslo útokov činí celkovo 300 000 účtov za posledné dva mesiace. Herná spoločnosť ale všetkých uisťuje, že tretia strana sa nabúrala len do 1 % napadnutých účtov. Nintendo momentálne tvrdo pracuje na refundácii komprimovaných peňazí používateľom, ktorým z účtov zmizli bez ich vedomia.

Prečítaj si tiež
Jeden z najbezpečnejších prehliadačov má na krku škandál kvôli obchodovaniu s kryptomenami na úkor používateľov

Tieto nákupy boli vykonané skrz účty tretích strán ako je napríklad PayPal, keďže čísla platobných kariet ostali uchránené. Rovnako došlo k úniku osobných údajov ako sú mená, e-mailové adresy, dátumy narodenia alebo regióny bydliska.

Všetkým používateľom Nintendo Network sa odporúča, aby si aktivovali dvojfaktorovú autentifikáciu, ktorú momentálne napadnuté účty s určitosťou nemali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP