Pokiaľ si majiteľom staršieho iPhonu alebo iPadu, ktorý bol predstavený v roku 2012 alebo skôr, určite venuj pozornosť aktualizáciám softvéru. Apple totiž na svojej stránke uviedol, že niektoré zo starších modelov prestanú do zajtra správne fungovať, pokiaľ nebudú mať nainštalovanú najnovšiu dostupnú verziu iOS. Spoločnosť to odôvodňuje známym problémom s GPS a zachovaním presného času. O téme píše CNBC.

Dôležité hlavne pre matijeľov iPhone 5

Niektoré modely iPhone alebo iPad, ktoré Apple vydal v roku 2012 alebo skôr, potrebujú mať nainštalovanú najnovšiu dostupnú aktualizáciu softvéru, inak prestanú zajtra o 1:00 nášho času správne fungovať. Spoločnosť to odôvodňuje opravou známeho problému s GPS a zachovaním presného času, ktorý by mohol spôsobiť chyby hlavne s lokalizáciou, ale na modeli iPhone 5 aj pri online službách vyžadujúcich správny dátum a čas, ako napríklad sťahovanie aplikácií z App Store, prístup k e-mailom a iCloudu, alebo prácu s prehliadačom, uviedla spoločnosť. Pokiaľ tak na iPhone 5 túto aktualizáciu do zajtra nestihneš, budeš ju musieť vykonať pripojením smartfónu k počítaču.

Konkrétne sa jedná o verziu iOS 10.3.4 pre iPhone 5 a iPad 4. generácie so slotom pre SIM kartu, a iOS 9.3.6 pre iPhone 4s a modely iPad Mini 1. generácie, iPad 2 a iPad 3. generácie so slotom pre SIM kartu. Chyba nepostihuje zariadenia iPod Touch ani žiadne modely iPad, ktoré majú iba Wi-Fi, a nemá tiež žiadny vplyv na iné novšie zariadenia.

Aj keď Apple zastavil vývoj verzií iOS 9 a 10 už dávno, v júli tohto roku musel vydať spomínanú aktualizáciu týchto systémov, aby chybu s GPS a časom opravil, píše PhoneArena.

Zobraziť celú galériu (2)
iPad Mini 1. generácie / Zdroj: Youtube / Simple Alpaca

Prečítaj si aj
Apple s iOS 13 opäť dokázal, že v jednej oblasti bezkonkurenčne poráža Android

Najnovší iOS 13, ktorý spoločnosť uviedla na trh v septembri, je však dostupný aj pre modely iPhone 6S a 6S Plus predstavené v roku 2015, a tak sa počet ľudí používajúcich staršie verzie stále zmenšuje. Je však skvelé vidieť, že americký gigant myslí aj na zákazníkov, ktorí stále používajú práve staršie modely a vie podobné chyby pomocou aktualizácií opraviť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom