Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Aktualizované 4. marca 2024

V súvislosti s úžasnými správami  sa FonTech.sk spojil priamo s Martinom Zacharom, majiteľom Autocentra ZACHAR, a pýtali sme sa ho na nový licencovaný servis pre Tesly, ktorý mal údajne otvoriť v spolupráci s Tesla Owners Club. Realita je taká, že zatiaľ žiaden takýto servis oficiálne neotvorili.

Autocentrum ZACHAR má skutočne skúsenosti s prácou na Teslách a momentálne je evidovaný ako nezávislý opravca. „To znamená, že Tesla nás eviduje a vie o nás,“ povedal Zachar exkluzívne pre FonTech.sk. V súčasnosti ale stále nemajú licenciu „Tesla Body Shop“, čo znamená, že nie sú oprávnení vykonávať všetky možné opravy. Pracujú v ňom ale kvalifikovaní mechanici, ktorí nemajú len potrebné skúsenosti, ale aj oficiálne tréningy a kvalifikácie – podľa Zachara majú zároveň byť jediní na Slovensku.

Martin Zachar nám prezradil, že štatút autorizovaného servisu je už na spadnutie, zatiaľ však stále nie je oficiálny, ako nesprávne informovali niektoré médiá. Očakávajú však, že ho dostanú ešte tento rok.

Ďalšia zavádzajúca informácia, ktorá sa včera začala šíriť a ktorú Zachar pre FonTech.sk vyvrátil, je, že tento nový autorizovaný servis má fungovať pod značkou Tesla Innovations v úzkej spolupráci s Tesla Owners Club. Pravda je taká, že autorizovaný servis bude operovať priamo pod hlavičkou Tesly, pričom bude evidovaný aj v oficiálnom zozname opravných stredísk Tesla. Zároveň je faktom, že okrem Tesla Innovations už dnes Autocentrum ZACHAR spolupracuje napríklad aj so spoločnosťou DriveTesla.sk.

Zachara sme sa pýtali aj na to, koľko elektromobilov Tesla dodnes stihli servisovať. „Nie som pri počítači, ale ak by som mal urobiť hrubý odhad, povedal by som, že okolo 300,“ vysvetlil nám. Najčastejšie pritom riešili problémy, ktorými trpia úplne všetky autá – čelné sklá, kolesá a ďalšie drobnosti. „Ak by som mal povedať priamo problémy, ktoré sú špecifické Teslám, najčastejšie tu máme Model S, ktorý je technicky najkomplikovanejší,“ pokračoval.

Tesla/Unsplash

Na tých sa objavujú napríklad problémy s kľúčkami alebo s mechanizmom sťahovania bezrámikových okien.“ Upozornil však, že nové Tesly už tieto problémy s kľúčkami eliminovali a v prípade bezrámikových okien ide o nesprávne zaobchádzanie. „Keď ľudia zastárajú dvere, chytia ich priamo za sklo. To potom môže mechanizmus poškodiť.

Pôvodný článok:

Úspešný americký producent elektromobilov Tesla aj napriek početnému zastúpeniu elektromobilov tejto značky na našom území sa stále nerozhodol zmeniť otvoriť u nás oficiálny servis. Tento výrazný nedostatok na trhu sa aktuálne rozhodli riešiť nadšenci z Tesla Club Slovakia, ktorí prostredníctvom spoločnosti Tesla Innovations otvárajú prvý nezávislý Tesla servis na našom území. Tesla Club Slovakia na nový servis upozornil na svojej stránke na Facebooku.

Má strategickú pozíciu

V úzkej spolupráci s Autocentrom ZACHAR, ktoré sa nachádza v obci Malženice, bude v blízkosti Trnavy poskytovať komplexný pozáručný servis pre všetky elektromobily značky Tesla. Autocentrum ZACHAR disponuje odborníkmi s niekoľkoročnými skúsenosťami s opravou plne elektrických vozidiel.

Tesla Innovations, ktorá stojí za týmto produktom, je spoločnosť, ktorá vznikla s cieľom spojiť nadšencov a majiteľov elektromobilov značky Tesla a vytvoriť tak projekt, ktorý bude prospešný pre všetkých majiteľov tejto značky. Dlhodobým cieľom je vybudovať sieť Tesla servisov, ktoré budú zabezpečovať záručný aj pozáručný servis a zastrešovať poistné udalosti.

V novom servisnom stredisku v Malženiciach nájdeš kompletne vyškolený a technicky pripravený personál, ktorý má dlhoročné skúsenosti v oblasti automotive a servisu osobných vozidiel. Tento servis poskytuje služby v oblasti mechanických, elektrických ale aj lakovacích prác. Po schválení spoločnosťou Tesla bude možné vykonať aj vybrané záručné opravy.

Spoločnosť Tesla Innovations aktuálne prijíma prvé objednávky do servisu, ktoré je možné zrealizovať prostredníctvom emailu, alebo kontaktného formulára priamo na stránke spoločnosti. Spustenie prvej takejto prevádzky na území Slovenska je vítaným krokom pre mnohých majiteľov elektromobilov Tesla a dúfajme, že to zmení názor samotnej automobilky na zriadenie oficiálneho zastúpenia na našom území.

Midjourney

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú