banner-note-7
Taiwanský výrobca, spoločnosť HTC, tento rok prevezme žezlo pri výrobe slávnych Nexus smartfónov, na ktoré sa teší niekoľko stoviek tisíc zanietených fanúšikov Androidu. Rok 2016 prinesie opäť dva smartfóny z línie Nexus a model s kódovým označením Sailfish prešiel benchmarkom GFXBench.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

HTC Nexus S1 nebude žiadnym slabochom a na svojich súperov zaútočí v plnej sile. Benchmark odhalil použitie vcelku kompaktného 5-palcového displeja s FullHD rozlíšením. Po výkonovej stránke bude smartfón využívať prednosti procesora Snapdragon 820 s taktovacou frekvenciou 2.1 GHz, 4 GB operačnej pamäte RAM a 32 GB interného úložiska. Samozrejmosťou je taktiež prítomnosť najnovšieho Androidu 7.0 Nougat. Fotoaparáty Nexusu S1 ponúknu 12 MPx vzadu a 8 MPx vpredu pre kvalitné selfies.

wp-1470374150243

TIP: Finálnu verziu Androidu 7.0 Nougat pravdepodobne uvidíme už v auguste

Očakáva sa tiež použitie reverzibilného USB Type-C konektora, NFC technológie pre bezkontaktné platby Android Pay a výdrž dodá 2770 mAh batéria. Cena tejto výbavy je odhadovaná na 350 € a zatiaľ nepoznáme presný dátum predstavenia. Mnoho fanúšikov však predpokladá predstavenie ešte v auguste. Ak sa niečo nové dozvieme, určite vás budeme informovať medzi prvými.

nexus-marlin-mockup

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom