Kým mnohé väčšie spoločnosti nás pravidelne masírujú novými ukážkami zo zabehnutých herný sérií, nezávislá scéna si žije svojím vlastným životom. Kreativita a originalita sú hlavnými piliermi väčšiny indie štúdií, čo jasne potvrdzuje aj nasledujúca desiatka očakávaných menších videohier.

Tie sa neboja konkurovať aj tým najpopulárnejším titulom a svojou jedinečnosťou ich v mnohom bezkonkurenčne prevyšujú. Toto je Top 11 nadchádzajúcich hier, ktoré si nemôžeš nechať ujsť.

ARC Riders

Jednou z najočakávanejších hier v tomto roku patrí istotne aj ARC Riders, bezplatné kooperačné sci-fi dobrodružstvo s parádnou grafikou. Za hrou stojí partička skúsených vývojárov zo štúdia Embark, ktorí pred jeho založením pracovali na FPS sérií Battlefield. Prvé zábery odprezentované počas minuloročného udeľovania cien The Game Awards ukazujú bezkonkurenčné technické spracovanie a dynamickú akciu.

ARC Riders bude čistokrvná online strieľačka z pohľadu tretej osoby, v ktorej budeš ako jeden z posledných preživších bojovať proti mechanickej mimozemskej hrozbe menom ARC. Tvorcovia sľubujú dynamické súboje spojené s deštrukciou prostredia, kde taktická pripravenosť tímu bude na prvom mieste.

ARC Riders má naplánovaný dátum vydania na tento rok pre platformy PC, Playstation 5 a Xbox Series X/S a ako sme už spomínali, s kamošmi si ho zahráš úplne zadarmo.

Little Devil Inside

Príbeh Little Devil Inside sa začal písať už v roku 2015, kedy juhokórejskí vývojári Neostream Interactive oficiálne predstavili ich debutový titul a úspešne zavŕšili kampaň na Kickstarteri. Po niekoľkoročnej odmlke nám tvorcovia konečne naservírovali nové ukážky, ktoré bližšie ukazujú minimalistický vizuál a originálnu hrateľnosť.

Hra je inšpirovaná viktoriánskym obdobím 19. storočia, kde nechýbajú značné steampunkové prvky. Príbeh sa točí okolo Billyho a jeho výskumného tímu, ktorý sa snaží zdokumentovať nadprirodzené javy naprieč nehostinným svetom a skompletizovať „encyklopédiu paranormálnej existencie.“

Žánrovo možno Little Devil Inside zasadiť k akčným adventúram v otvorenom svete so survival, rouge-like a RPG prvkami. Nebude chýbať tvorba a vylepšovanie predmetov, či získavanie užitočných informácií od ostatných postáv, ktoré ťa lepšie pripravia na súboje s príšerami. Tvorcovia zároveň kladú dôraz na prieskum v otvorenom svete, kde navštíviš rôznorodé miesta vrátane zasnežených hôr, močiarov, púšte, či hlbín podmorského sveta. Hra má dokonca obsahovať aj kooperatívnu zložku a na dobrodružstvo sa tak budeš môcť vybrať s tvojimi kamošmi.

Vydanie Little Devil Inside je predbežne naplánované na druhú polovicu tohto roka pre platformy PC, Playstation 4, Playstation 5, neskôr aj pre Xbox One a Nintendo Switch.

OlliOlli World

Aj napriek svojej dlhoročnej histórii, skateboardovú sériu OlliOlli pozná v našich končinách len málokto. Jej pôvodné vydanie na platformu Playstation Vita už v roku 2014 zaznamenalo okamžitý úspech a malé nezávislé štúdiu Roll7 razom vystrelilo do povedomia hernej verejnosti. Po ôsmich rokoch od prvého dielu prichádzajú tvorcovia už s tretím pokračovaním prinášajúcim radu vítaných noviniek.

Najzásadnejšou zmenou OlliOlli World oproti jeho predchodcom  je prechod z 2D spracovania do 3D perspektívy. Nielenže tento krok dovolil vývojárom vytvoriť oku lahodiace prostredia, ale prináša aj možnosť výberu preferovaného sektoru na trati.

Aj keď zdanie môže klamať, séria OlliOlli je povestná svojou nekompromisnou hrateľnosťou vyžadujúcou chirurgickú precíznosť a hodiny trpezlivosti. Komplexnosť skateboardových trikov v spojení s vysokou rýchlosťou zatočí hlavu aj skúsenejším gejmerom a vytvoriť miliónové kombá dokážu len tí najlepší.

Prekvapivým aspektom hry je aj jej príbehová zložka, ktorá ťa zavedie so sveta Radlandie plnej podivných postáv. Tie ťa naučia ako základné triky a techniky pomocou ktorých zdoláš jednotlivé úrovne, tak aj pokročilejšie triky. Chýbať nebude ani pohodový soundtrack ladený v lo-fi/elektronickom štýle.

OlliOlli World vychádza už 8.2. pre PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Stray

Malý vývojársky tím z južného Francúzska nám v tomto roku prinesie jedinečné mačacie dobrodružstvo. Stray, puzzle adventúra z pohľadu tretej osoby, ťa zavedie do kybermesta plného humanoidných robotov a neónom osvetlených uličiek.

V koži túlavej mačky sa budeš snažiť uniknúť z nebezpečného prostredia tajomného mesta plného rozličných nástrah. Po tvojom boku bude stáť lietajúci dron menom B12, ktorý ti pomôže ako pri súbojoch, tak aj pri interakcií s okolitým svetom a obyvateľmi mesta. Hra bude obsahovať aj množstvo logických hádaniek, s ktorými sa musí malý dobrodruh popasovať.

BlueTwelve Studio naplánovalo vydanie Stray na prvú polovicu tohto roka pre platformy PC, Playstation 4 a Playstation 5.

Loot River
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP