Nedávno skončené štrajky hercov a scenáristov si začínajú vyberať svoju daň. Streamovacie služby aj veľké filmové spoločnosti museli kvôli štrajkom presúvať práce na produkcii svojich titulov, ktoré sa teraz snažia rýchlo obnoviť.

Nie všetky z pozastavených projektov sa však kvôli nabitým programom i čoraz výraznejšiemu šetreniu pohnú vpred. Amazon počas štrajkov zrušil svoj dobre prijatý seriál Peripheral, HBO zasa po 2. sérii ukončil Lakers: Vzostup dynastie.

Netflix sa s tým „nepáral“

Do klubu sa teraz pridáva aj Netflix, ktorý zarezal rovno päť zo svojich rozbehnutých seriálov, informuje Variety. Menovite ide o trojicu animovaných seriálov Agent Elvis, Farzaar a Captain Fall, ako i tohtoročnú komediálnu drámu Glamorous.

Najväčšie prekvapenie na fanúšikov čaká pri poslednom zrušenom titule, ktorým je Shadow and Bone. Seriál Netflix postavil na rovnomennej knižnej predlohe od spisovateľky Leigh Bardugo, ktorá sa podieľala aj na tvorbe televízneho titulu.

Shadow and Bone sa na Netflixe dočkal dvoch sérií, predovšetkým tá prvá medzi divákmi zaznamenala silnú odozvu a umiestnila sa aj na čele rebríčkov sledovanosti. Pri druhej sérii to so sledovanosťou bolo horšie a Netflix dlho po premiére neoznámil, či bude s fantasy ságou pokračovať.

Netflix

Vzhľadom na otvorený koniec i plány tvorcov predstaviť nielen tretiu sériu, ale tiež seriálový spin-off Six of Crows, sa však verilo, že Shadow and Bone na Netflixe čaká ďalšia budúcnosť. To sa ale už s istotou nestane a Netflix seriál i jeho možné spin-offy zrušil.

Shadow and Bone sleduje hlavnú hrdinku Alinu, kartografku a vojačku v ravkanskej armáde, ktorá v sebe prebudí mocné magické schopnosti. Tie by zároveň mohli predstavovať poslednú nádej na záchranu vojnou zničenej krajiny pred Temnotou, ktorá na zem začína doliehať.

Alina sa zo dňa na deň ocitne na kráľovskom dvore, kde sa má počas elitného výcviku pripravovať na svoj veľký boj, zároveň však musí čeliť aj intrigám kráľovského dvora.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP