Jedným z najočakávanejších titulov poslednej doby bol satirický sitkom Space Force. Názov seriálu bol registrovaný ako ochranná známka začiatkom roka 2019 Netflixom, čiže ešte dokonca 11 mesiacov pred založením vesmírneho oddielu americkej armády, píše Futurism.

Americká vláda v marci 2018 oznámila, že plánuje posilniť svoje vojenské jednotky vesmírnym oddielom. O dva roky na to kongres vyhradil pre vesmírny program peniaze a následne Trump odhalil verejnosti program chrániaci americkú vesmírnu infraštruktúru, ktorou krajiny ako Čína alebo Rusko už dávno disponujú.

Jednotka sa volá United States Space Force, čiže v podstate rovnako, ako seriálová novinka Netflixu so Stevenom Carellom v hlavnej úlohe. Tu je však dobré poznamenať, že Netflix má rovnaké právo na prvú registráciu ochrannej známky ako akákoľvek iná organizácia v USA.

Wikipedia

Navyše, obe spoločnosti môžu vykonávať ich činnosti bez akýchkoľvek problémov v prípade, že sa náplň práce nezhoduje. Netflix môže pokojne produkovať svoje filmy či seriály a americká armáda trénovať astronautov bez toho, aby medzi dvomi subjektami je akýkoľvek typ spolupráce.

Môže teda z tohto stretu ochranný známok vzísť právny konflikt? Viacerí advokáti zameraní na ochranné známky naznačujú, že všetko je v rukách Trumpa a jeho nepredvídateľnej povahy. Ako spomíname vyššie, Netflix neurobil nič, čo by prekračovalo medze zákona a známku si legálne registroval niekoľko mesiacov pred oficiálnym predstavením vesmírneho programu.

Prečítaj si tiež
Konečne existuje dôvod, prečo si predplatiť AppleTV+. Defending Jacob je seriál, aký svet už dávno nevidel

Streamovací gigant môže byť teda zatiaľ pokojný, keďže hovorca leteckých síl sa pre portál Hollywood Reporter vyjadril: „Momentálne nevieme o žiadnych konfliktoch ochranných známok v súvislosti s fiktívnym titulom Space Force. Prajeme Netflixu a filmárom to najlepšie v ich tvorivom zobrazení najnovšej armádnej vetvy amerického národa.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom