Filmová ponuka Netflixu je aj tento rok mimoriadne pestrá. Gigant vo svojom filmovom obsahu opäť spolieha na spoluprácu s hereckými hviezdami a postupne predstavil divácke hity ako Lift, Damsel, Atlas či nedávnu komédiu Hit Man, s ktorou dokonca zaujal aj po stránke kvality.

Druhá polovica roka prinesie ešte väčšie hity v podobe snímok ako Policajt z Beverly Hills, akčnej komédie s Cameron Diaz Back in Action alebo tiež rozšírenej verzie Rebel Moon. Na zozname plánovaných tohtoročných noviniek figuruje aj apokalyptické sci-fi Electric State, o ktorom je napriek zvučným hereckým menám a gigantickému rozpočtu až podozrivo ticho. Malo by to však byť presne naopak.

Natočia ho tvorcovia Avengers

Film pre Netflix natočia bratia Russovci, tvorcovia Avengers: Endgame, ktorí už so streamovacím gigantom spolupracovali na akčno-špionážnej snímke Gray Man. Russovci na ambicióznej snímke pracujú ešte od roku 2017 a do hlavných úloh sa im podarilo získať skutočne hviezdne herecké mená. Vo filme sa predstavia Chris Pratt, Millie Bobby Brown, Stanley Tucci, Giancarlo Esposito, Brian Cox či Billy Bob Thorton.

Dej sa odohráva v alternatívnej realite v roku 1997, v ktorom ľudstvo čelí následkom technologického kolapsu. Príbeh sa sústreďuje na teenagerku Michelle (Millie Bobby Brown), ktorá sa v sprievode svojho robotického pomocníka Skipa vydáva na cestu naprieč zdevastovaným kontinentom, aby našla svojho nezvestného brata Keatsa (Chris Pratt).

Ten bol zapojený do výskumu a vývoja pokročilej technológie s potenciálom zmeniť svet. Dvojica naprieč cestou čelí mnohým nebezpečenstvám a postupne odhaľuje tajomstvá, ktoré obklopujú zmiznutie nezvestného Keatsa, ako i technologické experimenty, na ktorých pracoval.

Najdrahší v histórii Netflixu

Nakrúcanie Electric State bratia Russovci úspešne uzavreli ešte vo februári minulého roka, World of Reel informuje, že počas tejto jari  došlo k dodatočným úpravám a pretáčkam. Pôvodne sa s premiérou počítalo ešte tento rok, vzhľadom na úpravy i postprodukciu sa očakáva premiéra počas 2025.

Pre Netflix bude Electric State predstavovať jeden z najdrahších, ak nie vôbec najdrahší film, v jeho histórii. Rozpočet filmu sa podľa zdrojov World of Reel vyšplhal k závratným 320 miliónom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú