Veľkorozpočtové sci-fi Rebel Moon sa na Netflixe vráti v špeciálnom rozšírenom formáte. O režisérskej edícii sa hovorilo ešte pred decembrovou premiérou filmu, teraz streamovacia služba potvrdila aj dátum jeho príchodu. Diváci si tak epické sci-fi budú môcť vychutnať až v 6-hodinovej verzii.

Prvé filmy veľmi nepresvedčili

Rebel Moon patrí k vysnívaným projektom režiséra Zacka Snydera, ktorý sa po superhrdinských filmoch DC presunul k spolupráci s Netflixom. Snyder od giganta dostal absolútnu slobodu, 165-miliónový rozpočet a dokonca aj požehnanie rozdeliť svoje sci-fi na dva samostatné filmy.

Výsledok bol však v konečnom dôsledku rozpačitý. Boj hŕstky statočných bojovníkov o záchranu roľníckej planéty bol presýtený lacným klišé, povrchným dejom a nekonečnou záplavou spomalených záberov, čo sa divákom rýchlo zunovalo. Už prvý diel preto po stránke záujmu na Netflixe ďaleko zaostal za očakávaniami, sledovanosť pokračovania, ktoré dorazilo v apríli, už bola pre službu hotovou katastrofou.

TMDB

Bude to úplne iný zážitok, sľubuje režisér

Ani mizerný záujem však Netflix a Zacka Snydera neodradili od predstavenia rozšírenej režisérskej edície, ktorá bude omnoho brutálnejšia a krvavejšia. Dostupná bude len publiku od 17 rokov a Snyder v nej sľubuje hromadu nikdy nevidených záberov, vďaka ktorým má Rebel Moon ponúknuť výrazne odlišný zážitok oproti predchodcom. Snyder to už dávnejšie potvrdil aj pre Entertainment Weekly.

„V podstate sú to úplne rozdielne filmy. Oba sú o hodinu dlhšie. Každý z nich má tri hodiny a je v nich hromada scén, ktoré v pôvodných verziách nie sú. Išli sme však až tak ďaleko, že aj štruktúra snímok je úplne iná a niektoré pasáže, ktoré boli vo verzii PG-13 sú v R-kovej verzii natočené úplne inak.

Nejde preto ani tak o rozšírenú verziu, ako o úplne odlišné filmy. V R-kovej verzii sa stanú veci, ktoré v predošlej verzii neboli. Nie je najmenších pochýb o tom, že sme natočili štyri rôzne snímky,“ hovorí režisér.

TMDB

Túto teóriu teraz potvrdzuje aj Netflix, ktorý potvrdil dátum premiéry oboch filmov. Tie na Netflix dorazia 2. augusta a prídu so zmenenými názvami. Z prvého filmu s názvom Rebel Moon – Part One: A Child of Fire sa po novom stane Rebel Moon — Chapter One: Chalice of Blood a zmení sa aj názov pokračovania. Part Two: The Scargiver na Netflix dorazí ako Chapter Two: Curse of Forgiveness.

Isté však je, že plány Zacka Snydera a Netflixu siahajú omnoho ďalej ako len za predstavenie režisérskej verzie filmov. Sci-fi univerzum sa má v budúcnosti rozrásť o animovaný seriál, komiksové aj knižné spracovania a dokonca aj videohru. Snyder by rovnako rád nakrútil aj ďalšie pokračovania, v minulosti hovoril o celkovo štyroch až šiestich filmoch v rámci značky. Vzhľadom na sledovanosť a ohlasy na prvé dva diely je otázne, či k realizácii týchto plánov niekedy dôjde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú