Netflix prináša balík nových aktualizácií, ktorých cieľom je zlepšenie rodičovskej ochrany účtov. V rámci účtov je teraz možné každý profil uzamknúť jedinečným štvormiestnym PIN kódom.

Ako informuje portál 9to5mac, Netflix v poslednom období priniesol sadu aktualizácií, ktorá bola zameraná aj na zlepšenie rodičovskej ochrany účtov a jednotlivých profilov.

Pre každý profil v rámci Netflix účtu je tak možné nastaviť štvormiestny PIN kód. Okrem primárnej ochrany maloletých pred nechceným obsahom sa týmto spôsobom dá chrániť aj pred vstupom do profilu ostatnými používateľmi či spolubývajúcimi.

Zatiaľ len pomocou prehliadača

Doposiaľ bol heslom chránený len samotný účet Netflixu. V závislosti od typu predplatného je ale možné vytvoriť v rámci účtu viacero profilov pre viacero používateľov jednej domácnosti a podobne. Netflix preto zavádza nový typ ochrany, ktorá umožní ochrániť každý profil iným špecifickým PINom. Vďaka tomu je možné zabrániť používateľom jednotlivých profilov vstúpiť do iných.

Nateraz je možné nastaviť PIN len prostredníctvom prehliadača. V aplikáciách pre TV, smartfóny či laptopy toto nastavenie zatiaľ chýba, respektíve po kliknutí na nastavenie účtu je používateľ z aplikácie presmerovaný do prehliadača. Po nastavení ochrany profilov sa však výzva pre zadanie PIN kódu zobrazí na každej platforme. Postup ako si môžeš nastaviť PIN kód je popísaný nižšie.

  1. Otvor prehliadač na svojom PC alebo smartfóne a prejdi na stránku Netflix.com. Po vstupe do účtu a zobrazení hlavnej stránky klikni v pravom hornom rohu vedľa ikony svojho profilu na malú šípku. Po rozbalení menu klikni na „Účet
  2. V rámci nastavení účtu je možné vidieť všetky vytvorené profily. Prejdi k svojmu profilu a rozklikni jeho nastavenia za pomoci šípky napravo od ikony profilu. V rámci nastavení prejdi k položke „Zámok profilu“ a klikni na „Zmeniť
  3. Následne je nutné zadať heslo účtu
  4. Potom zaškrtni políčko „Pre prístup k profilu užívateľa XY vyžadovať PIN“. Potom zvoľ svoj PIN a klikni na „Uložiť“.
  5. PIN kód je týmto uložený

V rámci prvého kroku sa vyžaduje vstup do účtu cez prehliadač. Pokiaľ v ňom nie si prihlásený do svojho účtu, tento krok sa dá obísť priamo z aplikácie v smartfóne, kde klikneš na nastavenia účtu, ktoré sa otvoria v prehliadači bez nutnosti prihlasovania. Po úspešnom nastavení PIN kódu bude jeho zadanie vyžadované pre vstup do profilu na každej platforme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom