Streamovacia služba Netflix rozšíri svoje portólio o politickú drámu založenú na skutočných udalostiach odohrávajúcich sa v USA, v meste Chicago z roku 1968. Podľa informácii, ktoré priniesol Deadline, sa na režisérsku stoličku posadí držiteľ Oscara, Aaron Sorkin. Práve on stojí za úspešnými snímkami ako sú The Social Network alebo Steve Jobs.

O pripravovanom snímku s názvom The Trial of the Chicago 7 sa už nejaký čas hovorí, no až počas nedeľňajšieho zápasu v americkom futbale medzi L.A. Rams a Dallas Cowboys bola predstavená prvá ukážka. Film verne popisuje udalosti, ku ktorým došlo medzi protestujúcimi a správnymi orgánmi. Ako to celé prebiehalo a čo sa vlastne v roku 1968 počas Demokratickej Národnej Konferencie stalo, sa dozvieš už 16. októbra 2020.

Spracovanie ukážky dokáže naozaj navodiť tú správnu, nepokojnú atmosféru. O to mrazivejšie je uvedomenie si, že udalosti odohrávajúce sa v roku 1968 majú až nebezpečne veľa spoločného s nedávnymi nepokojmi v USA.

Sorkin sa však šikovne vyhýba otázke rasovej rovnosti a zameriava sa na stále aktuálnu politickú angažovanosť štátnikov, proti ktorým stoja organizátori protestov.

Vo filme si zahrajú Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Frank Langella, Eddie Redmayne, Mark Rylance, Jeremy Strong, Yahya Abdul-Mateen II, Michael Keaton, John Carroll Lynch a Alex Sharp.

Filmové spracovanie jedného z najznámejších súdnych procesov všetkých čias bude dostupné hlavne pre používateľov streamovacej služby Netflix, no uvedený bude aj vo vybraných kinách. Český, prípadne slovenský dabing zatiaľ nebol potvrdený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom