Československá stránka fanúšikov Netflixu naznačila, že by sme sa mohli dočkať pokračovania obľúbenej politickej drámy Borgen. Pokračovanie seriálu vezme pod svoje krídla samotný Netflix.

Dráma prvotne vychádzala pod záštitou dánskej televízie DR a svojou politicky orientovanou premisou u mnohých divákov evokovala atmosféru jedného z najobľúbenejších seriálov Netflixu, House of Cards. Seriál vychádzal v rokoch 2010 až 2013, kedy si tri série odnášali vynikajúce a často absolútne hodnotenia.

Borgen si vo svojej domovine našiel mnoho fanúšikov, ktorí ho nemajú problém častovať titulmi ako lepšia verzia House of Cards, plná nečakaných zvratov a netradičnej charakterovej kresby, od ktorej by sa svetoví tvorcovia drám mali čo učiť.

Stredobodom vesmíru je historicky prvá dánska premiérka Birgitte Nyborg, ktorej cesta k tomuto miestu je rozhodne netradičná, čo sa samozrejme pretaví aj do charakteru premiérky. Ako spomíname v úvode, značku Borgen zobral pod seba Netflix, ktorý sa na nej bude snažiť ďalej budovať.

Z pera autora diela, Adama Pricea, vychádza okrem tejto politickej drámy aj tohtoročný, vlažne prijatý fantasy titul Ragnarok alebo osobitá dráma Herrens veje s Lars Mikkelsenom v hlavnej úlohe.

Prečítaj si tiež
Prvý trailer na Assassin’s Creed Valhalla je tu. Odhaľuje unikátny príbeh

Vydania pokračovania by sme sa však mali dočkať až v roku 2022. Dovtedy ale budeš mať hneď niekoľko príležitosti si trojicu sérii pozrieť niekoľkokrát, keďže tie prídu na Netflix ešte tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom